לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

אי אבחון מצוקה עוברית אשר רמה לפיגור שכלי

כאשר לא מאבחנים בזמן מצוקה עוברית הדבר יכול להוביל לכך שהעובר יולד עם שיתוק מוחין או פיגור שכלי. מצוקה עוברית מתפתחת משום שלמוחו של העובר נגרם נזק עקב חוסר בחמצן, והיא יכולה לגרום ללקות כרונית אשר משפיעה על הכישורים הקוגניטיביות והיכולות השכליות של היילוד.

מתי ניתן לאבחן מצב של מצוקה עוברית?
ישנם מקרים בהם המצוקה העוברית מתפתחת כבר במהלך ההיריון ולעיתים בסיומו, כאשר המצוקה העוברית מתפתחת במהלך ההיריון הדבר עשוי להתהוות לכדי עילת תביעה ברשלנות רפואית.

האם ישנה זכאות לקבלת פיצוי גם כאשר המום לא נגרם באופן ישיר עקב מעשה רפואי רשלני?
לא חייב להיות קשר ישר בין הרשלנות הרפואית לכך שהמום נגרם, אלא, מספיק שהמצוקה העוברית, שהובילה לכך שעובר נולד בעל מום, לא התגלתה על ידי הצוות הרפואי. כלומר, אי אבחון של מצוקה עוברית וביטול יכולתם של ההורים להחליט אם ברצונם להביא לעולם ילד בעל מום, עשויה להתגבש לכדי עילת תביעה נזיקית.

ישנם מקרים בהם המום מתפתח באופן משמעותי רק לאחר הלידה, ועלול לגרום לתינוק דרגת נכות של 100% למשך שארית חייו, גם במקרים אלא למרות שהמום התפתח באופן משמעותי רק לאחר הלידה, אם ימצא שהיה ניתן לגלותו במהלך ההיריון עשויה להתגבש עילת תביעה נזיקית.

מקרים נפוצים של רשלנות רפואית
כאשר נולד ילד בעל מום יש מקום לבדוק אם התרחשה רשלנות רפואית ואם קמה עילת תביעהבגין רשלנות רפואית שארעה במהלך ההיריון או בזמן הלידה וגרמה לאותם מומים, שכליים או פיזיים, ביילוד.

במהלך תקופת ההיריון האישה צריכה לעבור מספר בדיקות אשר חלקן כלולות בסל הבריאות וכן יש באפשרותה לעבור בדיקות אשר אינן כלולות בסל הבריאות.

ישנם מקרים בהם הצוות הרפואי מאבחן בעיה או סיבוך כלשהוא בהריונה של האישה וכאשר זה קורה אליו לשלוח אותה לבדיקות מתאימות ולפי תוצאותיהן לטפל בבעיה. אולם, אחד המקרים הנפוצים של רשלנות רפואית קורים כאשר הצוות הרפואי לא מפנה את האישה לבדיקות המתאימות וזה עלול להתגבש לכדי רשלנות רפואית, גם אם הבדיקות אינן כלולות בסל הבריאות, על הצוות הרפואי יש חובה לפחות ליידע את האישה לגבי האפשרויות העומדות בפניה.

מקרה נפוץ נוסף של רשלנות רפואית בלידה הוא אי מסירת מידע מלא. כאשר הצוות הרפואי אבחון בעיה בהריון או שהוא חושד שייתכן סיבוך, אולם הוא לא יידע את האישה, לא שיתף אותה במידע רלוונטי לגבי אפשרויותיה והאופציות העומדות בפניה. יש לציין שבמקרים מסוימים של סיכון חלה על הצוות הרפואי חובה להמליץ לאישה על סיום ההיריון.

מקרים של נפוצים של רשלנות רפואית מתרחשים כאשר הצוות הרפואי מחליט על שיטת טיפול לא מתאימה (למשל: החלטה על לידה ווגינאלית במקום קיסרית) או שהטיפול המוענק מתבצע בצורה לקויה (למשל: לידת ואקום שבוצעה שצורה שגויה ושהובילה לפגיעות ביילוד).

איך תובעים ברשלנות רפואית בלידה?
כל תביעת רשלנות רפואית חייבת להתבסס על חוות דעת של רופא מומחה בתחום הנזק שארע לתובע המסבירה מדוע הרופא המטפל פעל בצורה שגויה, על כן בתביעת רשלנות רפואית בלידה יש צורך בחוות דעת של רופא מומחה בתחום מיילדות וגניקולוגיה.

בשלב הבא יש לאסוף את המסמכים הרפואיים הרלוונטיים לתיק, כאשר חסרים לכם מסמכים ניתן לפנות לבית החולים או לקופת בחולים לקבלת המסמכים. על המסמכים להוכיח מספר דברים:
1. הצוות הרפואי היה מחויב לרף מסוים אולם הוא לא עמד בו בזמן האירוע.
2. הצוות הרפואי פעל האופן שאינו סביר
3. הטעות של הצוות הרפואי היא שגרמה לנזק של התובע
4. יש להמציא מסמכים המוכיחים את היקפו של הנזק.

את המסמכים הללו יש לתרגם לעגה המשפטית ולהציגם כראיות לתביעה.

תביעות רשלנות רפואית בגין רשלנות בלידה שארעה בעקבות מצוקה עוברית שלא אובחנה, הם סבוכות ומפותלות, על כן יש צורך בידע משפטי ורפואי רחב. מסיבה זו , כל מקרה בו עולה חשד לרשלנות, יש לפנות לעורך דין המתמחה בתביעות מסוג ספציפי זה, אשר בקיא ברזי העגה המשפטית והרפואית ושלו ניסיון מוכח בתחום.

משרד עו"ד פועל בתחום תביעות הרשלנות הרפואית למעלה משני עשורים וצבר ניסיון רב והצלחות משמעותיות רבות בתחום אשר זיכו את לקוחותיו בפיצויים של מיליוני שקלים.
במשרד עו"ד אבי לוטן דוגלים במתן טיפול משפטי מקצועי ויעיל לצד טיפול משפטי סבלני וקשוב לצרכי הלקוח.