לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

תאונות דרכים

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל"ה - 1975 (להלן- החוק) נועד להסדיר את הפיצויים המגיעים לאותם נפגעים אשר נפגעו בתאונת דרכים כמשמעותה בחוק.

החוק קובע משטר של אחריות מוחלטת, קרי כל נפגע בתאונה, בין אם הוא נוסע, נהג או הולך רגל, זכאי לפיצוי ללא קשר לשאלה מי אשם בתאונה.

בחוק ישנן הגדרות הקובעות מהי תאונת דרכים מי זכאי לפיצוי בגין פגיעה בתאונה, על מי מוטל החיוב בפיצוי הנפגע, אופן חישוב הפיצויים, וסדרי הדין בדיון בתביעה לפי החוק.

משרדנו מתמקד ומתמחה בתחום זה בייצוג נפגעים רבים אשר סבלו מפגיעות ראש קשות, שיתוקים כתוצאה מפגיעות עמוד שידרה וכן מפגיעות רב מערכתיות.

ייצוג של נפגעים הסובלים מנכות קשה מצריך מומחיות מיוחדת וניסיון רב הן בהבנת מנגנון הפגיעה והצרכים הנדרשים לנפגע בנכותו והן בהשגת הפיצויים האופטימאליים עבור הנפגע, פיצויים אשר יאפשרו לו המשך הליך השיקום, השגת איכות חיים מירבית, והמשך קיום בכבוד.


פגיעות עמוד שידרה
הפגיעה בחוט השידרה גורמת נכות קשה ובדרך כלל בלתי הפיכה. הגורם העיקרי בארצנו לפגיעות אלה הן תאונות דרכים . הנזק כולל בדרך כלל, שברים בעמוד השידרה ונזק נוירולוגי לחוט השידרה. גובה הפגיעה בעמוד השידרה משליך בצורה ישירה על תפקודו של הנפגע ויכולותיו.

נכות זו הינה מהקשות לטיפול ולשיקום. הפגיעה בחוט השידרה גורמת בעקבותיה סיבוכים במערכות רבות, כגון: הנשימה, השתן ומערכת העצבים האוטונומית, וגורמת להשפעות פיזיולוגיות מרחיקות לכת ולשינויים בחילוף החומרים, במערכת הקרדיו-וסקולרית, בהזעה, במערכת העיכול, ועוד.

הנזק אשר עשוי להיגרם כתוצאה מפגיעה בחוט השידרה יכול להופיע בצורות ובדרגות שונות.כך לדוגמא עשוי הנפגע לסבול מקוודרופלגיה – שיתוק של ארבעת הגפיים, פרפלגיה – שיתוק הגפיים התחתונות, המיפלגיה – שיתוק חצי גוף וכו'. ככל שפגיעתו של הנפגע הינה קשה יותר כך גם הצרכים להם הוא יזדקק יהיו רבים יותר ובהתאם גם הפיצוי שייפסק לו יהיה גדול יותר. במקרים הקשים, סכום הפיצוי שישולם לאותו נפגע יכול גם להגיע מעל ל-10 מיליון ₪.

סכום הפיצוי כולל, בין היתר, פיצויים בגין הפסדי שכר ותנאים סוציאלים, העסקת מטפל ועזרה סיעודית צמודה, רכב מותאם ואביזרים מיוחדים לרכב, הוצאות נסיעה מוגברות, דיור מותאם לנכה, טיפולים רפואיים ופארא-רפואיים (כגון: טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, הידרותרפיה, טיפולים פסיכולוגיים, שיקום בתחום המיני וכו'), הוצאות בגין תרופות, בדיקות ואשפוזים, אביזרי שיקום וציוד ביתי-סיעודי, רכישת אביזרי היגיינה וציוד מתכלה, הוצאות בגין מיזוג אוויר, צרכי כביסה מוגברים ובלאי של בגדים מצעים, כאב וסבל, וכו'.

פגיעות ראש
ניהול תביעה של נפגע הסובל מחבלת ראש קשה עלול להיות כרוך באתגר לא פשוט שכן לעיתים מדובר בנכות "בלתי נראית לעין". כך, לא אחת אנו עלולים להיתקל בנפגע אשר מסוגל להפעיל את איברי גופו בצורה מסוימת ואף מסוגל לבצע בכוחות עצמו חלק מפעולות היומיום, ולכאורה, הוא עלול להיחזות כאדם המסוגל לתפקד בצורה עצמאית (אם כי מוגבלת), אולם בפועל פגיעה זו יכולה לפגוע בכל תחומי תפקודו ולגרום לו פגיעה קשה ובלתי הפיכה ביכולתו לנהל חיים עצמאיים.

הסובלים מפגיעת ראש עלולים לסבול גם מפגיעה קוגנטיבית, ומבעיות התנהגותיות ורגשיות קשות, ואותו נפגע אף עלול לסכן את עצמו או את הזולת, וכך יכול לקרות מצב שבו דווקא אותו נפגע אשר "נהנה" מעצמאות מסוימת יזדקק לטיפולים ולליווי צמוד יותר מזה של אדם אשר מרותק לכסא גלגלים או אף למיטתו.

בפגיעות חמורות, עלול הנפגע לסבול גם מנכות פיזית קשה שיכולה להתבטא בשיתוק (קוודרופלגיה, רפלגיה וכו') וזאת מעבר לפגיעה הקוגנטיבית-התנהגותית-רגשית ממנה הוא סובל.

לכן, יש חשיבות אדירה להוכיח בתביעות אלה את השלכותיה של פגיעת הראש, מידת פגיעתה בתפקודיות וביכולותיו של הנפגע, ובצרכים שאותו נפגע יזדקק להם עד לאריכות ימי חייו.

פגיעות רב מערכתיות
אדם אשר נפגע בתאונת דרכים קשה עלול לסבול מנכות במספר איברי גוף שונים (ואף מפגיעה נפשית), כאשר התוצאה הכוללת של נכויות אלה עלולה להוביל לפגיעה קשה ביכולתו לתפקד ולשינוי קיצוני ובלתי הפיך בכל אורחות חייו.

גם במקרים אלה, יש חשיבות רבה בהוכחת מכלול הנכויות שנגרמו לאותו אדם ומלוא הצרכים שיידרשו לו לצורך המשך שיקומו וקיומו בכבוד.