לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

תאונות עבודה

נפגע בתאונת עבודה זכאי לקבל זכויות והטבות מהמוסד לביטוח לאומי. במקרים רבים ייתכן והנפגע יהיה זכאי לקבל פיצויים מהמעביד/מזמין עבודה/קבלן או גורמים נוספים בשל הנזקים שקרו לו במהלך עבודתו, וזאת כאשר תאונת העבודה אירעה עקב רשלנות או מחדל או הפרת הוראות בטיחות ע"י אותו גורם.

בתביעות אלה יש להוכיח כי תאונה העבודה נגרמה עקב רשלנותו של גורם זה או אחר, כי רשלנות זו גרמה לנזק לנפגע וכי קיים קשר סיבתי בין הנזק שגרם לנפגע לבין אותה רשלנות.

נושא הבטיחות והגיהות בעבודה מוסדר בישראל, בין היתר, בפקודת הבטיחות בעבודה (נוסח חדש) תש"ל 1970 ובתקנות שהוצאו מכוחה. הפקודה מתייחסת הן לנושא הבריאות בעבודה, הן לנושא הבטיחות בעבודה (בטיחות במכונות, בטיחות הגישה והמעבר, משטחים, מדרגות וסולמות, מתקנים בעלי סיכון מיוחד: מעליות, אביזרי הרמה, מכונות הרמה, דודי קיטור, אמצעי מילוט במקרה דליקה וכו') והן לנושא הרווחה.

תקנות הבטיחות בעבודה מסדירות נושאים ספציפיים וקובעות הוראות בטיחות חשובות בנושאים אלה. כך לדוגמא: ישנן תקנות ספציפיות לבטיחות בעבודה עם מכונות חקלאיות, עבודות בנייה, עגורנים, עבודות בגובה, ציוד מגן אישי, טרקטורים, עגורנים, חשמל, מתקני לחץ, דודי קיטור, עבודות עם חומרים מסוכנים וכו'.

בנוסף חוק ארגון הפיקוח על העבודה והתקנות מכוחו מסדירים את הנושא החשוב של מסירת מידע והדרכה נאותה של עובדים.

ישנם כמובן חוקים ותקנות נוספות שמטרתם להסדיר את נושא הבטיחות בעבודה, הגיהות והבריאות התעסוקתית,וזאת כדי להביא למניעת תאונות עבודה ומחלות מקצוע.

הדוגמאות למקרים בהם יכולה להיות עילה לתביעת נזיקין עקב תאונת עבודה הינן רבות ומגוונות, ולמעשה, כמעט מידי יום ביומו אנו שומעים למרבה הצער על תאונת עבודה קשה או קטלנית. על כן חשוב כי כל אדם אשר נפגע במקום עבודתו יפנה לקבלת ייעוץ משפטי מתאים לצורך בירור זכויותיו.

משרדנו מייצג נפגעים רבים אשר סובלים משיתוקים או פגיעות רב מערכתיות קשות כתוצאה מתאונות עבודה, ובלא מעט מקרים בהם, למרבה הצער, העובד נפטר כתוצאה מהתאונה, התביעה מוגשת על ידי עיזבונו או התלויים בו. בין יתר התאונות שטופלו ומטופלות על ידי משרדנו ניתן למנות: נפילות של עובדים מגובה ובאופן ספציפי מפיגומים, פגיעות כתוצאה ממעליות ומנופים שקרסו, הילכדות במכונות ובחלקים נעים של מכונות, תאונות קשות באתרי בנייה, אי אספקת הדרכה מתאימה או הוראות בטיחות, אי אספקת ציוד מגן, פגיעה כתוצאה מקריסת מבנים, פגיעה במהלך עבודה עם מכונות חקלאיות, עבודה עם חומרים מסוכנים, התחשמלות, וכו'.