לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

רשלנות רפואית בלידה

משרדנו מתמחה ברשלנות רפואית על גווניה ורבדיה השונים, כגון: רשלנות רפואית בלידה (אשר הובילה לשיתוק מוחין, פיגור שכלי, פגיעות אורטופדיות חמורות וכו'), רשלנות במעקב ההיריון ובפענוח בדיקות (אי גילוי מומים מולדים או מחלות גנטיות חמורות), רשלנות במח' תינוקות/פגייה, פגיעות מוחיות ושיתוקים כתוצאה מטיפול רפואי רשלני, וכיו"ב.

משרדנו עוסק בתחום למעלה מעשרים שנה ובמסגרת זו צבר נסיון ומוניטין רב שהובילו להישגים משמעותיים בתחום. במסגרת טיפולנו בתיק אנו שואפים להשגת פיצויים אופטימאליים עבור לקוחותינו אשר יבטיחו את המשך קיומם בכבוד חרף פגיעתם הקשה.

משרדנו מייצג נפגעים בלבד כנגד בתי חולים ציבוריים ופרטיים, קופות חולים, מכונים ומוסדות רפואיים שונים, משרד הבריאות וכו'.

בתביעות של רשלנות רפואית יש להוכיח התרשלות של הצוות הרפואי (הפרת חובת זהירות), הנזק שנגרם לנפגע, וקשר סיבתי בין אותה התרשלות של הצוות הרפואי לנזק שנגרם לנפגע. תביעות אלה מחייבות מומחיות מיוחדת וספציפית כדי להוכיח כל אחד מהיסודות הללו.

ככלל, על פי הדין, יש לתמוך כל טענה שברפואה בחוות דעת רפואית ערוכה כדין. משרדנו עומד בקשרי עבודה שוטפים עם מומחים מהשורה הראשונה בארץ (ובמקרה הצורך אנו נעזרים גם במומחים מחו"ל) הנותנים, במקרים הראויים, חוות דעת רפואיות לתמיכה וביסוס הטענות המועלות בתביעות המוגשות על ידי המשרד.

רשלנות רפואית בלידה
תחום עיסוק מרכזי וחשוב של המשרד הינו רשלנות רפואית בלידה. תיקים אלה דורשים מומחיות רבה הן בהוכחת רשלנות הצוות המטפל הן בהוכחת הנזק האדיר שנגרם לנפגעים ובני משפחתם והן בהוכחת הקשר הסיבתי בין ההתרשלות והנזק.

טיפול רפואי לא נכון במהלך אחד משלבי ההיריון והלידה, עלול להוביל למותו של העובר טרם הלידה או להותיר את העובר עם פגיעה קשה מאוד החל מפגיעה בגפת היילוד (לדוגמא שיתוק ע"ש ERB), ועד למקרה החמור ביותר - פגיעה מוחית (שיתוק מוחין – CP).

המקרים בהם ניתן לטעון לניהול כושל ורשלני של הלידה עשויים להיות שונים ומגוונים: אי התייחסות מצד הצוות הרפואי לנתוני היולדת והעובר (לרבות עברה המיילדותי), אי ביצוע בדיקות, התעלמות או אי התייחסות לתוצאות בדיקות העזר כגון ניטור הצירים ודופק לב העובר, אי אבחון מצוקה עוברית במועד, טעות בבחירת אופן סיום הלידה (נרתיקית או קיסרית), איחור במועד חילוץ היילוד, אי מתן הסברים ליולדת אודות סיכויים וסיכונים הכרוכים בלידה לאור הנתונים הספציפיים, וכיוצ"ב.

הרופאים המיילדים והארגונים המקצועיים שלהם שבים וטוענים כי מרבית הפגיעות החמורות אינן תוצאה של מעשה ידי אדם, וכי לעיתים לא ניתן לתת הסבר מדוע לדוגמא הילד לוקה בשיתוק מוחין קשה מלידה. אומנם יש להסכים לכך שלא כל מקרה של שיתוק מוחין נובע מרשלנות רפואית, אך מניסיוננו הרב, דברי הרופאים אינה חזות הכל, ובמקרים רבים נוכחנו לדעת כי אכן קיימת רשלנות גם מקום שלא ניתן לה הסבר ע"י הצוות הרפואי או אף כאשר ניתן לה הסבר אחר (כגון: פגות). על כן, מומלץ לכל הורה אשר ילדו נולד עם פגיעה קשה מאוד לפנות לייעוץ משפטי לבירור הסוגיה.

תביעות בגין נזקים מסוג זה נסמכות על הטענה כי אלמלא הרשלנות הרפואית היה היילוד נולד כשהוא בריא ולפיכך זכאים, הוא והוריו המטפלים בו, לקבל פיצוי על מלוא הנזק אשר נגרם להם כתוצאה מרשלנות הצוות הרפואי, כגון הוצאות רפואיות, טיפולים רפואיים ופארא-רפואיים, עלויות עזרה צמודה וטיפול, הפסדי שכר, התאמת דיור, ניידות, אביזרי שיקום וסיעוד, פיצוי בגין כאב וסבל וכד'. במקרים בהם נגרמה ליילוד פגיעה קשה מאוד, סכום הנזק שייפסק יכול להיות גם מעל ל-10 מיליון ₪.

רשלנות רפואית בעת מעקב ההיריון
משרדנו מטפל גם בתביעות בגין רשלנות או מעקב בלתי נאות במהלך ההריון, כשהתוצאה הינה לידת ילד הסובל ממומים מולדים קשים (כגון: ספינה ביפידה-שדרה שסועה, חוסר באיברים) או מחלות גנטיות (כגון: תסמונת דאון, סיסטיק פיברוזיס, טיי זקס, X שביר, מחלת הנטר וכו'), אותם ניתן היה לגלות אילו מעקב ההיריון היה מבוצע כהלכה.

במקרים אלו, הנזק יכול להיות כתוצאה מאבחון מוטעה של בדיקות במהלך ההיריון (בין אם במהלך הבדיקות השגרתיות אצל רופא הנשים, ובין אם במהלך ביצוע בדיקות מקצועיות כגון סקירת מערכות, יעוץ גנטי, דיקור מי שפיר וכו') או כתוצאה מכך שהצוות הרפואי לא הפנה את היולדת לבצע בדיקות מתאימות וכיוצ"ב.

תביעות אלה מכונות "הולדה בעוולה" כשהרעיון המרכזי בבסיס תביעות אלה הוא הטענה כי בהתחשב בנכותו הקשה של היילוד, הרי שמוטב היה אלמלא בא לעולם. לפיכך, זכאים הוא והוריו לפיצוי בגין העלויות והנזקים אשר נגרמו ויגרמו להם בשל לידת היילוד בנכותו הקשה, לרבות העלויות וההוצאות הכרוכות בגידולו במומו.

רשלנות רפואית בטיפול ביילוד לאחר לידתו
תחום מרכזי נוסף בו מתמחה המשרד הוא ברשלנות רפואית בטיפול ביילוד במח' תינוקות או בפגייה. כך, לדוגמא כאשר היילוד אינו מקבל את הטיפול הרפואי הראוי או אינו מקבל את הטיפול בזמן למרות קיום של סימני אזהרה מדאיגים המחייבים טיפול מיידי (לדוגמא: ירידות בסטורציה, הפסקות נשימה קשות עם ברדיקרדיות וכו').

התוצאה של טיפול לקוי ביילוד עשויה להיות חמורה ביותר ועלולה להוביל לפגיעה קשה ביותר אשר תלווה את היילוד במשך כל חייו הבוגרים, כגון שיתוק מוחין ואף מוות.

רשלנות רפואית - מקרים קשים אחרים
משרדנו מטפל בתביעות בגין רשלנות רפואית בניתוחים וכן פגיעות מוחיות ושיתוקים כתוצאה מטיפול רפואי רשלני, איחור באיבחון וכיוצ"ב