לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

הליך הגשת תביעה

איך להגיש תביעת רשלנות רפואית?

עריכת תביעת רשלנות רפואית היא הליך מורכב וסבוך והצלחתה תלויה בניסיון ובמומחיות של עורך הדין אשר מנהל אותה. מסיבה זו, כאשר עולה חשד לרשלנות רפואית, יש לפנות למשרד עורכי דין אשר מתמחה ברשלנות רפואית.

פגישת ייעוץ עם עורך הדין

כדי להתחיל את הליך התביעה מתנהלת פגישת ייעוץ בין עורך הדין והנפגע. אם לנפגע יש מסמכים רפואיים רלוונטיים למקרה עליו להביאם לפגישה כדי שעורך הדין יוכל לראות את התמונה המלאה. אם עורך הדין מוצא שיש סיכוי טוב לכך שהתביעה תצליח הוא יפרט לנפגע על ההליך, איך מכינים את התביעה, כמה זמן היא תארך וכמה היא תעלה, כדי שהנפגע יוכל להחליט האם להמשיך או לאו. בשלב זה עורך הדין אינו יכול להבטיח דבר, רק לאחר קבלת חוות דעת רפואית ממומחה רפואי יהיה ניתן לוודא שאכן מדובר ברשלנות רפואית.

מלאכת איסוף המסמכים הרפואיים

לאחר שהנפגע החליט שהוא מעוניין להמשיך את התהליך, עורך הדין יעביר את החומרים הרפואיים למומחה הרפואי. אם לנפגע חסרים מסמכים ובמידה והוא חתם על ייפוי כוח, עורך הדין יפנה למוסדות הרפואיים הרלוונטיים כדי לקבל את כל המסמכים הקשורים לתיק.

יש לציין, שמוטב לקבל חוות דעת מעורך דין נוסף, כדי לוודא שסיכויי התביעה להצליח אכן גבוהים וכדי לבדוק את מחיר שכר הטרחה שביקש עורך הדין.

חוות דעת רפואית של מומחה רפואי

לאחר איסוף כל החומרים עורך הדין יפנה אותם למומחה רפואי בתחום הרפואי הרלוונטי לתביעה. בחוות דעתו, המומחה הרפואי יקבע אם מעשיו של הרופא המטפל אכן מתהווים לכדי רשלנות רפואית.

עריכת כתב התביעה

אם המומחה הרפואי קבע בחוות דעתו שהתרחשה רשלנות רפואית ניתן להמשיך הלאה ועורך הדין יתחיל להכין את כתב התביעה. בכתב התביעה מופרטת השתלשלות האירועים שהובילו לכך שהנפגע קיבל טיפול רפואי וכן הנזקים שנגרמו לו עקב כך שבגינם הוא מבקש פיצוי.

הגשת התביעה לערכאה המשפטית המתאימה

כאשר כתב התביעה מוכן ניתן להגישו לבית המשפט, יעה תוגש לבית המשפט השלום או המחוזי, בהתאם לשוויה של התביעה.

לנתבע הזכות להגיש כתב הגנה אשר כולל חוות דעת של מומחה רפואי מטעמו, חוות דעת זו תנסה לסתור את חוות הדעת שהגיש התובע.

בבואו של בית המשפט להכריע בתביעה, הוא מתבסס בעיקר על חוות הדעת שהובאו בפניו. כאשר בית המשפט מתקשה להכריע או כאשר חוות הדעת שהגישו הצדדים שונות אחת מהשנייה באופן קיצוני, הוא זכאי למנות מומחה רפואי מטעמו שחוות דעתו תכריע. אם בית המשפט החליט לקבל את התביעה, הוא יפסוק שעל הנתבע לשלם לתובע פיצויים ואת הוצאות המשפט.

לשיחת ייעוץ חינם: 050-5230928

8">050-5230928