לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

חשיבותה של חוות הדעת הרפואית

לפי דיני הנזיקין, כדי שטיפול רפואי כושל יכנס להגדרה של רשלנות רפואית ישנם שלושה תנאים אשר צריכים להתקיים:
1. הפרת חובת הזהירות- באופן גורף על כל רופא מוטלת חובת זהירות כאשר הוא מעניק טיפול רפואי. חובת הזהירות מחייבת את הרופא לנהוג במטופליו בהתאם לסטנדרטים רפואיים תחת נסיבות הטיפול. חובת הזהירות היא מושג רחב אשר יכול להתבטא בדרכים רבות, ועל מנת לקבוע אם הרופא הפר את חובת הזהירות המוטלת עליו מפעילים את מבחן "הרופא הסביר".
כדי לקבוע אם אכן התרחשה רשלנות רפואית וכן אם הרופא פעל, או לא פעל בצורה סבירה ומקובלת, יש להציג חוות דעת של מומחה רפואי בתחום הרפואי בו עוסק המקרה. בחוות הדעת הרופא המומחה מסביר מה הייתה אמורה להיות הפעולה הנכונה לנקוט במקרה הנידון.
2. נזק- יש להוכיח שנגרם למטופל נזק. הנזק יכול להיות פיזי, נפשי או כלכלי. על המטופל להציג הוכחות לקיום הנזק ולכך שהוא נגרם לו עקב הטיפול הרשלני.
3. קשר סיבתי בין המעשה הרשלני לנזק- יש להוכיח שהנזק שנגרם אכן נגרם עקב הטיפול הרשלני אותו קיבל המטופל ושלא מדובר בטעות אנוש. כלומר, שהפרת חובת הזהירות על ידי הרופא היא שגרמה לו לנזק הגופני, הנפשי או הכלכלי.

הכרחיותה של חוות הדעת המקצועית בתביעות רשלנות רפואית
החוק לא מגדיר בצורה ברורה איזה מקרים ייחשבו לרשלנות רפואית ומכך שזכיה או הפסד בתביעת רשלנות רפואית תלויה בהחלטת בית המשפט. השאלה המרכזית בתביעות רשלנות רפואית היא האם הרופא הפר את חובת הזהירות כלפי המטופל או שמא נגרם למטופל נזק עקב נסיבות שהרופא לא היה יכול לשלוט בהן?

כדי לקבל תשובה לשאלה מכריעה זו יש לפנות לרופא מומחה בתחום אשר ייתן את חוות דעתו בעניין. חוות דעת רפואית היא הבסיס של כל תביעת רשלנות רפואית משום שרק רופא אשר תחום התמחותו הוא התחום הרפואי בו דנה התביעה יכול להעיד לגבי מעשיו או מחדליו של הרופא המטפל.

האם ניתן לקיים תביעת רשלנות רפואית ללא חוות דעת של רופא מומחה?
לא ניתן לקיים תביעת רשלנות רפואית ללא חוות דעת של רופא מומחה בתחום הנזק. אחת הראיות המכריעות בתביעות רשלנות רפואית היא חוות הדעת של הרופא המומחה ואין מסמך רפואי היכול להחליפה.

חוות הדעת היא הדרך העיקרית של בית המשפט להבין את האירוע וזהו כלי העזר העיקרי של בית המשפט בבוא להכריע את הדין.

על כן, הגשת תביעת רשלנות רפואית ללא חוות דעת של רופא מומחה תקשה מאוד על הוכחת התביעה ומכך על קבלת פיצוי בגין הנזק שארע.

חוות דעת רפואית- למי צריך לפנות?
התחנה הראשונה היא עורך דין אשר מתמחה בתביעות רשלנות רפואית ובתביעות בתחום הנזק שארע לכם, משום שעורך דין מיומן ומנוסה ידע להפנות ולקשר אתכם עם המומחים הרפואיים המתאימים ביותר למקרה שלכם.

לא מומלץ לפנות למומחה רפואי בצורה עצמאית, משום שעורך דין שזהו תחום התמחותו מכיר רופאים מומחים בתחום שבקיאים בהגשת חוות דעת לבית משפט וכבר עבד איתם בעבר והוא ידע מי הכי מתאים לתביעתכם. בנוסף, עורך הדין ידע להכין אתכם למפגש עם הרופא המומחה, הוא יוכל להגיד לכם איזה מסמכים רלוונטיים ואיך לסדר את התיק הרפואי שלכם.

פנייה ראשונית לעורך דין תגדיל את סיכויי ההצלחה של תביעתכם, ובכך תגדיל משמעותית את סיכוייכם לקבל פיצוי כספי. על כן, בכל מקרה בו עולה חשש לרשלנות רפואית יש לפנות במהירות האפשרית לעורך דין המתמחה בתחום לבחינת זכויותיכם.

משרד עו"ד אבי לוטן פועל בתחום דיני הנזיקין כבר למעלה מעשרים שנים, תוך מתן דגש מיוחד לתביעות רשלנות רפואית, עם הצלחות משמעותיות רבות אשר זיכו את לקוחותיו בפיצויים בשווי מיליוני שקלים. המשרד דוגל במתן שירות מקצועי, יעיל וקשוב לצרכי הלקוח.