לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

טיפול רפואי אשר נמצא לא רשלני

תביעה שהוגשה בגין טיפול רפואי אשר ניתן לנער שלקה בקוצר נשימה ונפטר בעת שחייה בפארק מים, נדחתה על ידי בית המשפט המחוזי (מרכז).

עובדות המקרה:
לאחר שהנער לקה בהתקף קוצר נשימה הוא נלקח למרפאת פארק המים לשם קבלת עזרה ראשונה. הצוות המטפל במרפאה הזעיק אמבולנס אשר הגיע למקום לאחר רבע שעה, בסיום הבדיקה הנער הופנה לבית החולים כשהוא מלווה באמו. הנער הגיע לבית החולים ולאחר שעבר בדיקות התגלה שהוא סובל מקרע עקב כך החליט צוות בית החולים שהוא מוכרח לעבור ניתוח. אולם, לא היה ניתן לערוך את הניתוח בבית החולים ולכן הוא הוא הועבר במהירות לבית החולים שיבא.

תוך כדי הניתוח, הצוות המנתח הבחין שבנוסף לקרע, שזוהה בבית החולים הראשון, הנער סובל גם מאיסכמיה קיצונית ומנמק שנמשך לאורך אורך המעיים, ליקויים נוספים אלו לא השתפרו לאחר איחוי הקרע. הצוות המנתח החליט להפסיק את הניתוח עקב הנמק בערכת העיכול של הנער, והוא נפטר.

משפחתו של הנער הגישה תביעה נזיקית בגין התנהגותו הרשלנית של בית החולים, אשר לא מנע מותו של הנער. התובעים ייחסו את ההתרשלות לכך שלנרות שהחשש לקרע עלה בשלב מוקדם בכל זאת החליט הצוות הרפואי על עשיית בדיקתCT אשר נערכה באיחור, בנוסף, העברתו של הנער לבית החולים שיבא גם נעשתה באיחור (שעה וחצי לאחר קבלת תוצאות בדיקת ה-CT. המשיכו התובעים וטענו שעד שהנער הועבר לשיבא הוא כבר היה במצב אנוש ובלתי הפיך. כמו כן, התובעים העלו טענות במישור הראייתי לגבי התרשלות בניהול רשומות רפואיות במקרה דנן בצורה נכונה.

בית המשפט המחוזי קבע שהעובדה שהתיעוד הרפואי היה לוקה בחסר צמצמה את יכולתם של התובעים להוכיח באופן ראוי את טענותיהם, אולם יחד עם זאת, בית המשפט מצא שהרשומות הרפואיות היו ראויות לצורך המקרה גם אם נעשו בדיעבד.

לסיכום- בית המשפט קבע כלפי הראיות שהונחו לפניו הנתבעים לא התרשלו, הם עשו כמיטב יכולתם לטפל בנער, ואבחן את מצבו כראוי ולהעניק לו טיפול מקסימאלי. לפיכך, חייב בית המשפט לדחות את התביעה ולא לקבוע פיצויים למשפחת המנוח.

משרד עו"ד אבי לוטן פועל בתחום דיני הנזיקין למעלה משני עשורים עם שימת דגש מיוחד על תביעות רשלנות רפואית. למשרד עו"ד אבי לוטן הצלחות רבות בתחום, הצלחות משמעותיות אשר זיכו את לקוחותיו בפיצויי ענק שעזרו להם לשפר את איכות חייהם לאחר הנזק שנגרם להם.