לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

ייעוץ גנטי

ייעוץ גנטי מהו?
ייעוץ גנטי הוא הליך בו המטופל (לרוב אישה הרה) מקבל אינפורמציה לגבי בעיות שונות אשר נוגעות למחלות גנטיות. האינפורמציה כוללת מידע לגבי אופיין של הבעיות הגנטיות, הצורה בה הן מורשות, ההשלכות והסיכונים הכרוכים בהן וכן הסיכויים לקיומם במשפחה. התכלית של הליך זה נועדה לתת למטופל את האפשרות להגיע להחלטה פרסונאלית, עצמאית ואישית לגבי המשך ההיריון או לגבי אופן תכנון ההיריון וגידול היילוד.

מקרים בהם יינתן ייעוץ גנטי
ייעוץ גנטי יכול להינתן במצבים שונים, כגון: כאשר ניתן ייעוץ בנושא פוריות, בנושא הפלות חוזרות ונישנות, כחלק מארגון ההיריון, ייעוץ לגבי הסבירות להתקיימות מומים גנטיים או להתקיימות מחלות תורשתיות, ייעוץ לאחר שנמצאו בבדיקות סקירה של הריון ממצאים שאינם תקינים וכן ייעוץ עבור משפחות אשר רוצות לקבל מידע לגבי מחלות גנטיות הנמצאות במשפחה ( תסמונות כרומוזומאליות, פיגור שכלי, סרטן וכדומה).

מי יכול להעניק ייעוץ גנטי?
העבודה של היועץ הגנטי הינה לבחון את הבעיות התורשתיות וכן את ההיסטוריה המשפחתית הנוגעת למחלות גנטיות, הוא מוצא את ההסתברות להורשה של מחלות אלו וכן את הסיכוי שמחלות אלו יועברו לדורות הבאים במשפחה. כמו כן, על היועץ הגנטי לפרוש את ממצאיו בפני בני המשפחה ולהסביר להם את האופציות העומדות לרשותן מבחינה של בדיקות וצורות הטיפול השונות.
היועץ הגנטי חייב להיות מעודכן ובעל ידע רחב בכל הנושא של מחלות גנטיות, על דרכי ההורשה שלהם ועל סוגי המחלות הגנטיות השונות. כמו כן, על היועץ הגנטי להיות בקיא בנושאים כמו: ציטוגנטיקה, ביולוגיה מולקולארית, ביוכימיה ואתיקה ישראלית ועולמית הקשורה לגנטיקה.
החקיקה הרלוונטית לנושא של ייעוץ גנטי הינה חוק מידע גנטי, התשס"א-2000, ושם נקבע מי יכול להעניק ייעוץ גנטי: גנטיקאי קליני, רופא גנטיקאי, רופא מומחה ויועץ גנטי. בידי היועץ הגנטי צריך להיות תואר מוסמך ומעלה בנושא הגנטיקה ועליו לעבור תקופת התמחות של שנתיים.

ייעוץ גנטי ורשלנות רפואית
כאשר ישנה רשלנות רפואית בייעוץ גנטי ייתכנו לידות של תינוקות בעלי מומים אשר יכלו להימנע או להיות מטופלות בהתאם במתן ייעוץ תקין לגבי מחלות גנטיות.
ייעוץ גנטי חשוב במיוחד במקרים של תכנון הריון ולידה בכדי שתיהיה להורים העתידיים את האפשרות להחליט מה ברצונם לעשות עם המשך ההריון. על כן, רשלנות רפואית במצב כזה יכולה להוביל לכך שהורים אשר יכלו להימנע מכך או להתכונן לכך ילדו תינוק בעל מומים חמורים, דבר אשר יכל להימנע בייעוץ גנטי תקין.

כעת ניתן מספר דוגמאות לייעוץ גנטי רשלני:
ייעוץ גנטי לא נכון או אשר חסרה בו אינפורמציה, הרופא המטפל לא הפנה את האישה ההרה לייעוץ גנטי, האישה ההרה הופנתה לייעוץ גנטי אולם לא הופנתה לבדיקות נוספות אשר רלוונטיות להיסטוריה המשפחתית המשותפת של בני הזוג, רשלנות בביצוע בדיקות אשר דורשות שימוש במכשירים פולשניים, אבחון שגוי של ממצאי הבדיקות הגנטיות בצורה אשר יכולה לגרום לאישה, לעובר או לשניהם נזק הן במהלך ההריון והן לאחריו.

במקרים בהם ישנו חשש לרשלנות רפואית בייעוץ גנטי כדאי לפנות לעורך דין המתמחה בתחום של רשלנות רפואית בהריון ובלידה.
משרד עו"ד אבי לוטן, מתמחה בתחום של רשלנות רפואית בהריון ובלידה ועוסק בתביעות אשר כרוכות במומים חמורים אשר אירעו בעקבות רשלנות רפואית וכן בעקבות ייעוץ גנטי כושל או רשלן.
משרד עו"ד אבי לוטן מתמחה בתחום הרשלנות הרפואית למעלה מעשרים שנה ובמהלך תקופה זו צבר ניסיון עשיר והצלחות רבות עבור לקוחותיו אשר קיבלו את הפיצוי הכספי המקסימאלי בתביעותיהן כנגד גורמים רפואיים רשלניים.