לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

כך תדעו שאתם זכאים להגיש תביעת רשלנות רפואית בלידה

למרות האחריות הרבה שיש למוסדות הרפואיים לשלם העובר ולשלום האם, לא כל נזק שנוצר ליילוד נגרם בעקבות מעשה רפואי רשלני. לעיתים מדובר ביד הגורל, בנזק שנוצר באופן טבעי שלא ניתן להאשים בו אך אחד.

מעבר לכך, לא כל סוג של נזק שנגרם ליילוד יוכל לזכות אותו ואת משפחתו בפיצוי כספי, ישנם מקרים בהם בית המשפט קובע כי הנזקים שנגרמו לעובר הם חלק מסיכון מקובל הכרוך בהליך. קביעה זו לרוב ניתנת כאשר בית המשפט מתרשם שהרופא סיפק ליולדת את כל המידע הרלוונטי בנוגע לטיפול שהיא עברה והיא נתנה את הסכמתה לעבור את הטיפול.

בנוסף, מקרים בהם מתרחשת רשלנות רפואית אולם לא נגרם נזק, לאם או ליילוד, אין זכאות להגשת תביעת רשלנות רפואית, משום שכל עוד אין נזק לא יכולה להתגבש עילת תביעה מאחר ולמעשה אין דבר לפצות בגינו.

איך לדעת אם התרחשה רשלנות רפואית בהיריון או בלידה?
כפי שצוין לעיל, לא ניתן לייחס כל נזק שנגרם ליילוד או לאם למעשה רפואי רשלני. עם זאת, במקרים בהם עולה בך החשד לכך שייתכן שמשהו בטיפול הרפואי שקיבלת במהלך ההיריון או הילדה היה שגוי פני לייעוץ עם עורך דין אשר מתמחה בתחום זה. משרד עורכי דין אשר מתמחה בתחום של תביעות רשלנות רפואית בלידה יוכל לאסוף את כל החומר הרפואי הרלוונטי למקרה הנחשד ברשלנות ולבחון אותו מהפן המשפטי. לאחר מכן עורך הדין יצור קשר עם רופא מומחה בתחום ההיריון והלידה כדי שיוכל לבדוק את המקרה מהפן הרפואי, כלומר, האם התנהגותו של הגורם המטפל הייתה סבירה בנסיבות העניין.

חשוב לציין, שעורך הדין אינו יכול לקבוע בעצמו אם התרחשה רשלנות רפואית או לא. עורך הדין מיומן אשר לו הצלחות רבות בתחום יידע להפוך את המסמכים הרפואיים לראיות משפטיות ועילת תביעה, אולם רק מומחה רפואי בתחום הנזק הספציפי יוכל לקבוע אם התרחשה רשלנות רפואית. רק רופא מומחה בתחום יוכל להעריך את החלטותיו של הגורם הרפואי המטפל משום שהוא יודע מה הם ההליכים המקבלים והסבירים וכן הוא יכול להעיד מה היה הידע העדכני בעת שניתן הטיפול.

אם המומחה הרפואי בתחום ההיריון והלידה מגלה שאכן הייתה רשלנות רפואית, השלב הבא הוא לבחון האם המעשה הרשלני הוא זה שגרם לנזק שניתן לתבוע בגינו.

האם המעשה הרפואי הרשלני גרם לנזק בר תביעה?
לעיתים מתרחשת רשלנות רפואית אך המעשה לא גרם לנזק או שכן נגרם נזק אולם הוא מינורי ולכן הגשת תביעה וניהול הליך בבית המשפט אינו משתלם. אם לא נוצר נזק, בית המשפט לא יקבע פיצוי ואם הנזק הוא מזערי בית המשפט יקבע פיצוי מאוד נמוך, הגשת תביעה במצבים אלה אינה משתלמת משום שייתכן שההוצאות של התובע על הגשת התביעה כלל לא יכוסו. כדי להגיש תביעת רשלנות שתשתלם לתובע מבחינה כלכלית, הרשלנות הרפואית צריכה לגרום לנזק ועל הנזק להיות נזק שיקבעו בגינו אחוזי נכות.

במקרה של רשלנות רפואית בהריון ובלידה נזק שכדאי לתבוע בגינו הוא נזק שנקבעו בגינו אחוזי נכות לצמיתות, במקרה כזה מומלץ וכדאי להגיש תביעת רשלנות רפואית, הפיצוי שבית המשפט יקבע יהיה גבוה ויוכל עזור לבני המשפחה להתמודד עם הנזק שארע לוולד או לאם.

קשר סיבתי בין הרשלנות לנזק
כדי להבין אם הרשלנות הרפואית היא זו שגרמה לנזק יש להוכיח קשר סיבתי, משפטי ועובדתי, בין הרשלנות לנזק. לעיתים, גם כאשר לתובע הקשר הסיבתי נראה ברור, הוא לא יצליח להוכיח זאת בבית המשפט וזה לא יקבע לו פיצויים. כדי לבחון את קיומו של הקשר הסיבתי ועל מנת להוכיח אותו כראוי יש לפנות לעורך דין אשר תחום התמחותו הוא רשלנות רפואית בהיריון ולידה באופן ספציפי.

מתי כדאי להגיש תביעת רשלנות רפואית בהיריון ולידה?
כפי שצוין לעיל, לא כל מקרה של רשלנות רפואית בהריון ובלידה , אפילו אם נגרם לנו נזק, יהיה כדאי לנו להגיש תביעת רשלנות רפואית. ישנם מקרים בהם משפחות בטוחות שנעשה להם נזק בעקבות מעשה רפואית רשלני ושנזק זה יעניק להם פיצוי גבוה, אולם, הדרך היחידה לבדוק זאת היא התייעצות עם עורך דין המתמחה בתחום.

יש לזכור, שעלויות של תביעת רשלנות בהריון ובלידה עשויות להיות גבוהות, שכן יש לשלם עבור חוות דעת רפואיות וכן עבור אגרות בית המשפט, לכן על מנת לבצע החלטות שכולות יש לבחון את הרשלנות ואת הנזק בעזרת עורך דין המתמחה בתחום.

במשרד עו"ד אבי לוטן מדגישים שכדי להגיש תביעת רשלנות רפואית בלידה בצורה מוצלחת יש לפנות למשרד עורכי דין אשר זהו תחום התמחותו ושיש לו הוכחות להצלחות משמעותיות בתחום.

משרד עו"ד אבי לוטן עוסק בתביעות רשלנות רפואית למעלה משני עשורים, למשרד הצלחות רבות בתחום וניסיון רב בניהול תביעות רשלנות רפואית סבוכות אשר זיכו את לקוחותיו בפיצויים גבוהים במיוחד.