לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

מהם הגורמים העיקריים לנזק מוחי שנגרם בעקבות רשלנות רפואית?

ישנם מקרים בהם ההיריון עובר בצורה חלקה וללא שום סיבוכים, אך לאחר הלידה מתברר שהוולד סובל מנזק קוגניטיבי, כמו שיתוק מוחין, במקרים כאלה מומלץ לפנות לעורך דין ולברר מה הסיבה שעומדת מאחורי המום. אם המום היה יכול להתגלות במהלך ההיריון הרי שייתכן שמדובר ברשלנות רפואית שאפשר להגיש בגינה תביעה ולזכות בפיצוי כספי.

חשוב לציין, שלמרות שתביעה אינה יכולה להחזיר את המצב לקדמותו ואינה יכולה לרפא את הילד, הפיצוי יכול להגיע למימדי ענק ויכול לעזור לשפר את איכות חייו של הילד בעתיד. הסיבות לכך שסכומי הפיצוי בתביעות רשלנות בלידה הם גבוהים היא מדובר בתינוק שכל חייו לפניו, במרבית המקרים יש צורך לשלב אותו במסגרות חינוך מיוחד, המום מלווה בנזקים קוגניטיביים ותנועתיים אשר לרוב מצריכים הוצאות כספיות רבות במהלך השנים.

הסיבה לכך נוצרים נזקים מוחיים אצל עוברים היא בעיות באספקת החמצן בזמן השהייה ברחם או בזמן הלידה. בעיות באספקת החמצן בזמן ההיריון עשויות לנבוע מדלקת קרם המוח ובמהלך הלידה עצמה יכולה להיגרם מצוקה עוברית להיגרם ממספר סיבות, להלן מספר דוגמאות:

חבל התבור נכרך סביב צווארו של העובר- ברוב המקרים הצוות הרפואי מבצע מעקב ראוי אחר הלידה ומבחין המצוקה אולם לעיתים הוא לא מצליח לאבחן זאת והולד נותר בעל מום. במקרים שכאלה ללא ספק יש מקום לבדוק אם מדובר ברשלנות רפואית שמקימה עילת תביעה.

האטות דופק ליבו של העובר – מצוקה עוברית לעיתים נגרמת עקב אי התקדמות של הלידה. על הצוות המיילד לשים לב למצבו של העובר לכל אורך תהליך הלידה וכאש יש בכך צורך, להפנות את היולדת לניתוח קיסרי או לפעול בכל דרך אחרת אשר תזרז את הלידה. כאשר הצוות הרפואי לא מבחין בכך שהלידה מתארכת או שהוא לא מקבל החלטות נכונות כדי לסיימה במהירות האפשרית הדבר עלול להקים עילת תביעה ברשלנות רפואית.

לידה מכשירנית- כאשר לידה מכשירנית (ואקום או מלקחיים) לא נעשית בצורה נכונה הולד עלול לסבול ממומים מוחיים קשים ואף לסבול משברים בגולגולת. במקרה בו לידה מכשירנית גרמה לכך שהיילוד סובל מנזקים מוחיים יש מקום לבדוק אם התקיימה רשלנות רפואית ואם קמה עילת תביעה.

זיהום או חום גבוה- נזק מוחי עשוי להיגרם גם עקב זיהום או חום גבוה. במקרים בהם הזיהום או החום הגבוה אירעו בבית החולים או שהם לא אובחנו על ידי הצוות הרפואי בזמן, יש מום לבדוק אם קמה עילת תביעה ברשלנות רפואית.

לסיכום
הגורמים העיקריים לנזקים מוחיים שאירעו עקב רשלנות רפואית הם: הימשכות ארוכה של הלידה, מעקב לקוי אחר התפתחות הלידה, לידה מכשירנית לא מיומנת ולקויה, טיפול לא נכון שניתן לוולד לאחר הלידה וביצוע הלידה בהליך לא מתאים.

משרד עו"ד אבי לוטן פועל בתחום דיני הנזיקין ותביעות הרשלנות הרפואית למעלה משני עשורים, עם דגש מיוחד על תביעות רשלנות רפואית בלידה. לאורך השנים משרד עו"ד אבי לוטן צבר ניסיון יקר מפז אשר עוזר ללקוחותיו לקבל את הפיצוי המקסימלי מהגורם הרפואי המזיק, למשרד הצלחות מוכחות רבות.