לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

מחלה גנטית

במהלך תקופת ההריון, לעיתים אף לפני ההתעברות, עוברים בני הזוג, ובמקרים מסויימים גם העובר, כל מיני בדיקות על מנת לגלות האם ייתכן והעובר נושא מחלה גנטית.

ישנן מספר בדיקות יעילות שכמעט כל זוג עובר לפני ההתעברות וכן במהלך ההריון, בדיקות כמו: תסמונת איקס שביר, סיסטיק פיברוזיס וטאי זקס. בדיקות אלו הינן הבדיקות הראשיות אשר נערכות לבני הזוג, אולם ישנם בני זוג, בהתאם לארץ מוצאם, אשר יאלצו לעבור בדיקות נוספות על מנת לבדוק את ההתאמה הגנטית שלהם, כלומר האם שילוב הגנים שלהם יכול להביא ליילוד הנושא מחלה גנטית.

במידה ובני הזוג עוברים את הבדיקות הללו והאבחנה הינה שאכן קיימת מחלה גנטית כל שהיא אצל העובר קיימת חובה סטטוטורית על הרופא ליידע את בני הזוג לגבי העניין וזאת בכדי שיהיה בידם להגיע להחלטה מושכלת האם לשמור את ההריון או שמא להפסיקו. ההנחה מאחורי רעיון זה הינה שיהיו הורים אשר יאמינו כי עדיף לעובר הנושא מחלה גנטית קשה שלא להיוולד מאחר ומחכים לו חיים מלאים בסבל וקשיים.

מחלה גנטית ורשלנות רפואית
כאשר בני הזוג עוברים את הבדיקות הללו אולם הגורם הרפואי המטפל לא מאבחן אותן בצורה נכונה או שאינו מבצע אותן בצורה נכונה ישנה לרוב עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית. כאשר נעשית רשלנות רפואית בגילוי מחלה גנטית אצל העובר, כתוצאה מכך נשללת מההורים האפשרות להחליט בצורה מושכלת האם להמשיך את ההריון או להפסיקו. כאשר נשללת מהם אפשרות זאת למעשה נוצר מצב בו הם עלולים להרגיש כי נכפה עליהם להביא אל העולם תינוק אשר סובל ממחלה גנטית חמורה, דבר אשר גם הם וגם הוא יצטרכו להתמודד איתו כל ימי חייהם.

בשפת המשפט תביעה בגין רשלנות רפואית אשר גרמה להולדת ילד בעל מחלה גנטית נקראת "הולדה בעוולה". העוולה הינה למעשה העובדה שברור הדבר שהיה עדיף לילד לא להיוולד מאשר לחיות עם מומים כה חמורים. מצבים אלה, של "הולדה בעוולה", הינם מצבים בהם ישנה מחלה גנטית חמורה אשר ברור שהיה עדיף לתינוק לא היוולד ולא מצבים בהם ישנה נכות קלה או מחלה כרונית זניחה.

אין שום ספק בכך שאי אבחון או אבחון לקוי של מחלה גנטית יוצר רשלנות רפואית. בכדי שתביעה כזו תצליח יש להוכיח כי אכן היתה רשלנות, כלומר ניתן היה לגלות את המחלה הגנטית כשהעובר היה בבטן אולם הרופא התרשל כי לא שלח את בני הזוג לבדיקה או שהבדיקה בוצעה באופן לקוי או שתוצאות הבדיקה לא פורשו כראוי. כמו כן, על ההורים יהיה להוכיח כי אם ההתרשלות לא היתה מתרחשת הם היו בוחרים להפסיק את ההריון ולא ללדת עובר בעל מחלה גנטית.

תביעות מסוג אלה הינן תביעות מסובכות וקשות הן מבחינת נטל ההוכחה והן מבחינה נפשית. על כן, מומלץ להתייעץ, כבר בשלבים הראשוניים של הגילוי, עם עורך דין אשר מתמחה בתחום זה של רשלנות רפואית על מנת לקבל את כל המידע הדרוש ובכדי לנהל תביעה כזו בהצלחה.

משרד עורכי דין אבי לוטן מתמחה בתחום הרשלנות הרפואית בהריון ובמיוחד בתביעות בגין התרשלות רפואית אשר גרמה להולדת תינוק בעל מחלה גנטית.

משרדינו ייצג מספר רב של משפחות אשר נפגעו מהתנהגות רשלנית של גורם רפואי מטפל. במשך שני העשורים בהם המשרד שלנו פועל ייצגנו את לקוחותינו בכל הערכאות המשפטיות והשגנו עבורם את הפיצוי הכספי המקסימאלי על מנת שיוכלו להמשיך לחיות בכבוד ולמצות את כל ההליכים השיקומיים.