לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

עורך דין רשלנות רפואית

בשנים האחרונות ניתן לראות שינוי אדיר והתפתחות מהותית בתחום המשפטי של רשלנות רפואית וזאת משום שביהמ"ש אימצו את הגישה שרופאים ובתי חולים אינם מעל לחוק. הגישה כיום היא שגם רופאים וגם בתי החולים חייבים בחובת זהירות כלפי המטופלים שלהם, כמו כל סוג אחר של בעל מקצוע.

כעורך דין רשלנות רפואית יש להכיר היטב את פקודת הנזיקין וכן את חוק זכויות החולה. בפני עורך דין רשלנות רפואית קיימות מספר חובות, כגון: יידוע הלקוח, למרות שינוי הגישה של בתי המשפט, שייתכן והתביעה שלו תדחה, יידוע הלקוח שהליכים מסוג זה עלולים לקת זמן רב וכן כי הם מלווים בהוצאות משפטיות רבות מאחר וצריך לקבל חוות דעת רפואיות.

כל עורך דין רשלנות רפואית מכיר בעובדה שחוות דעת רפואית הינה למעשה שער הכניסה לתוך תביעה בגין רשלנות רפואית והינה ההוכחה הטובה ביותר להתקיימותה של הרשלנות הרפואית.

חוות דעת רפואית בתביעות בגין רשלנות רפואית
כעורך דין רשלנות רפואית הפעולה הראשונית אשר נעשית היא השגת חוות דעת רפואית אשר תתמוך בגרסת הלקוח מאחר ומדובר בתנאי סף להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית. בכדי לטעון שבית חולים, רופא או קופת חולים גרמה לנזק יש להביא חוות דעת של רופא מומחה אשר תתמוך, תחזק ותוכיח כי אכן הייתה רשלנות.

למעשה, עורך דין לרשלנות רפואית יבנה את התביעה על פי חוות הדעת הרפואית. מאחר ומדובר בתנאי ראשוני להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית ומאחר ולמעשה כל התביעה מתבססת על חוות דעת זו, מדובר בהוצאה משפטית כבדה אשר העלויות שלה מתחילות מ-5,000 ש"ח ויכולות להגיע גם ל- 20,000 ש"ח עבור חוות דעת בודדת, הכל תלוי בחומרת המקרה ובפרמטרים משתנים כמו: מיהו הנתבע? מה המוניטין של הרופא אשר נותן את חוות הדעת? וכדומה… יש לציין כי ישנם תיקים אשר התובע יצטרך להציג בפני בית המשפט יותר מחוות דעת אחת, הכל תלוי נסיבות האירוע.

ישנם מספר שלבים אותם צריך לעבור כדי להשיג את חוות הדעת המושלמת. תחילה יש להשיג את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטים לאירוע. לרוב חסר לניזוק חומר רפואי רב, אם מתוך כך שאינו שמר את כל המסמכים או, כמו במקרים רבים, חסרים מסמכים רפואיים מאחר והמוסד הרפואי אינו מסר זאת לניזוק, דבר זה קורה לא פעם ולא פעמיים מאחר והמוסדות הרפואיים אינם מוסרים למטופלים את המסמכים המהותיים באמת ובכדי לקבל אותם יש להגיש בקשה מיוחדת.

לכן, הצעד הראשוני הינו למעשה איסוף כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים למקרה מהגורם הרשלן בכדי שהרופא המומחה יוכל לבסס חוות דעת מושלמת.

לאחר מכן, יש לספר לרופא המומחה את הסיפור האישי של התובע ושל בני משפחתו על מנת שיהיה ניתן להבין לעומק את גודל הנזק על חייו של התובע.

לאחר צעדים אלו ולאחר שרופא המומחה הגיש את חוות הדעת המלאה שלו עוברת העבודה לעורך הדין אשר יסדר את כל המסמכים הרפואיים וכן את חוות הדעת הרפואית ויבנה את כתב התביעה.

מאחר ותביעות אלו כרוכות בעלויות רבות ומאחר ומדובר בתחום שבו נגרם נזק ממשי לגופו של אדם יש לנהוג במקצועיות ובמשנה זהירות בתיקים מסוג זה על מנת שהניזוק יוכל לקבל פיצוי כספי מקסימאלי עבור הנזק שנגרם לו.

אנו במשרד עו"ד אבי לוטן פועלים כבר למעלה מעשרים וחמש שנים בתחום נזקי הגוף ובתחום הרשלנות הרפואית באופן ספציפי, אנו עובדים בקשרים צמודים עם מיטב המומחים הרפואיים גם בארץ וגם בחו"ל ועושים כל שניתן בכדי להשיג לקוחותינו את הפיצוי המקסימאלי.