לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

רשלנות בהריון

כאשר מדברים על תביעות בגין רשלנות בהריון אנו למעשה מדברים על התחום המשפטי של דיני הנזיקין והעוולה רלוונטית הינה הולדה בעוולה. בעוולה זו הורי הילד, אשר נולד עם מום כזה או אחר, מגישים תובענה כנגד רופא או מוסד רפואי על כך שהמום, אשר יכל להתגלות בזמן ההריון, לא התגלה ועל כן במקום להפיל את העובר הם הביאו לעולם ילד בעל מומים חמורים. הרעיון המרכזי של עוולה זו הינו לא שהתקיים מעשה התרשלות אשר גרם למום, כלומר המום לא נגרם עקב פעולה רשלנית, אלא ההתרשלות הינה עצם הלידה של תינוק בעל מום, לידה אשר היתה יכולה להימנע אם היתה מתגלה במהלך ההריון.

קיימות היום בדיקות רבות אשר על אישה בהריון לעבור, בדיקות אלו מאפשרות למוסד הרפואי לאתר מומים וכן סטיות למיניהן של העובר במהלך ההריון. ישנן בדיקות תקופתיות, מעקבים אחר ההריון וכן הדרכות ופגישות אשר מותאמות באופן אישי לצרכיה של האישה ולצרכי ההריון הספציפי בהתאם לגילה של האישה ובהתאם לפרמטרים נוספים כמו בעיות גנטיות וכדומה.

כאשר עוקבים אחר הריון בצורה נכונה ומקצועית ניתן לגלות מומים בעובר בשלבים ראשוניים של ההריון ובהתאם לכך ניתנת להורים ההזדמנות להחליט האם הם רוצים לשמור את העובר או שמא להפילו מאחר ומחכים לו חיים מלאים בסבל.

מוטלת אחריות,על המוסדות הרפואיים למסור לאישה בהריון מידע לגבי הזכויות אשר מגיעות לה בזמן ההריון וכן את תוכנית המעקב אחר התקדמות תקינה של ההריון. כמו כן יש למסור לאישה את המידע לגבי הבדיקות השונות אשר יהיה עליה לעבור במהלך ההריון וכן מידע כללי לגבי ההריון.

המערכת הרפואית עושה מאמצים רבים על מנת לשמור על הליכים תקינים ולתת לאישה את כל המידע לו היא זקוקה לגבי ההריון ולגבי בדיקות אשר עליה לבצע על מנת לשמור על בריאותה בזמן ההריון, על בריאות העובר וכן בדיקות אשר יבדקו את תקינות ההריון ויוודאו שהעובר הינו בריא ואינו בעל מומים חמורים. למרות זאת עדיין ניתן למצוא פגמים מיותרים אשר נגרמים בעקבות תפקוד לקוי ומרושל של המערכת הרפואית, בין אם מדובר באי יידוע ההאישה ההרה על זכויותיה או אי העמקה בגורמי סיכון אשר היה רצוי להמשיך את בדיקתם.

כאשר אנו מדברים על רשלנות בהריון אשר גרמה לנזק בעובר או באישה ההרה כמעט תמיד יש מקום להיוועץ עם עורך דין אשר בקיא בתחום בכדי לבדוק האם אכן מתקיימת עילת תביעה מתאימה למקרה.

ישנה חשיבות להיוועץ עם עורך דין אשר בקיא בתחום ספציפי זה של רשלנות בהריון על מנת שיוכל לאסוף את כל המידע הדרוש, עורך דין אשר בקיא בתחום זה ישחה בקלות בתוך הנהלים הרבים והנורמות הקבועות אשר נוהגות במעקבי הריון וכן הוא יוכל להעריך תוך זמן קצר האם אכן מתקיימת עילת תביעה.

אנו במשרד עו"ד אבי לוטן מתמחים במתן ייעוץ וייצוג בתחום נזקי הגוף ובתחום הרשלנות הרפואית בפרט.

בעבודת היום יום במשרדינו אנו עוסקים בייצוג לקוחות שנפגעו מהמערכת הרפואית אשר נהגה כלפיהם ברשלנות, במהלך מעקב ההריון.

כמשרד עורכי דין אשר עוסק ברשלנות רפואית מעל לעשרים שנה ומייצג לקוחות אשר נפגעו פגיעה חמורה כתוצאה מרשלנות רפואית צברנו ניסיון עשיר בנושא גם מהבחינה המשפטית וגם מהבחינה של הבנת הצרכים המיוחדים של הנפגעים מהתהליך. מתוך כך אנו עושים כל שביכולתינו לעזור לנפגעים מרשלנות בהריון להשיג את הפיצוי כספי המקסימאלי על מנת שיוכלו לנהל את חייהם בכבוד תוך שמירה על איכות חיים נורמטיבית.