לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

רשלנות בלידה

לאחר תשעה חודשים של ציפייה, דאגות ותקוות של האם ושל כל בני המשפחה הקרובים מגיעה לסיומה תקופת ההריון בחדר הלידה. רוב הלידות מסתיימות בהצלחה, עם תינוק בריא ומשפחה מאושרת אולם חלק מהלידות לא מסתיימות בצורה טובה כמצופה ובחלק מהמקרים זה מאחר והתקיימה רשלנות רפואית בלידה.

רשלנות רפואית בלידה הינה מסוכנת ביותר וזאת משום שיכול להיווצר נזק רב, לפעמים אף מוות, ליולדת, לעובר או לשניהם.

משרד עורכי דין אבי לוטן עוסק בתחום דיני הנזיקין למעלה מעשרים שנה ומתמחה בתחום של רשלנות רפואית בלידה אשר בעקבותיה נגרמו נזקים כמו פיגור שכלי, שיתוק מוחין, פגיעות אורטופדיות וכדומה.

מאחר ותחום ההתמחות שלנו הינו עזרה לילדים עם צרכים מיוחדים ולבני משפחותיהם פיתחנו יכולת מיוחדת לענות על הצרכים המיוחדים שלהם ושמנו לעצמינו למטרה לעשות את כל המאמצים המשפטיים על מנת שהם יקבלו את הפיצוי הכספי המקסימאלי על מנת שיוכלו לנהל חיים נורמטיבים ואיכותיים ככל האפשר ובכדי שיוכלו למצות את כל האספקטים השיקומיים בעזרת הפיצוי הכספי.

כאשר מתרחשת רשלנות בלידה ייתכן מאוד כי תקום עילת תביעה נזיקית כגד המוסד הרפואי או כנגד הרופא המטפל. התביעה בגין רשלנות בלידה תקפה אך ורק לרשלנות שאירעה במהלך הלידה עצמה ולא לרשלנות אשר אירעה בזמן ההיריון. לרוב, כאשר מדובר ברשלנות רפואית בלידה, מדובר בהחלטות שגויות או באופן בו התקבלו החלטות תוך כדי תהליך הלידה. יש לציין כי רשלנות רפואית בלידה מתמקדת גם בשלב הצמוד ללידה.

באותם מקרים בהם הוכח כי אכן אירעה רשלנות רפואית בלידה שבעקבותיה היילוד נותר עם נזקים חמורים גובה סכום הפיצויים שיפסקו למענו יהיו גבוהים ויכללו בתוכם משתנים שונים אשר חיבורם יחדיו יביאו למצב שהוא מקבל סכום כספי אשר יתן לו לחיות בכבוד לשארית ימי חייו.

ישנם מצבים בהם לא קיים ספק לכך שאירעה רשלנות רפואית בלידה, במצבים אלה לרוב מעדיפות חברות הביטוח לא להתחיל הליך משפטי ולסגור את הפיצויים מחוץ לכותלי בית המשפט.

כמו בכל תביעה נזיקית אחרת קיימת חשיבות לשמירת כל המסמכים הרפואיים ולתיעוד כל המהלכים. אולם, גם אם חסרים מספר מסמכים אין הדבר אומר כי התביעה חסרת סיכוי וזאת משום שביהמ”ש מודע למצבים כאלה בייחוד לאור העובדה שייתכן מאוד שרוב החומר העובדתי יהיה בידי המוסד הרפואי או הרופא. משום כך, בתביעות רבות של רשלנות רפואית בלידה עובר נטל הוכחה מהתובע (הנפגע) לנתבע (הגורם הרשלן) אשר בידיו רוב החומר הראייתי.

ישנם מקרים רבים בהם הוגשו תביעות כנגד בית חולים או רופא בגין רשלנות רפואית בלידה, מקרים כגון:
הוצאה של השליה בצורה רשלנית- חלק חשוב מאוד מתהליך הלידה הינו הוצאת השליה מגוף האישה לחלוטין ובצורה תקינה ורק כאשר הצוות הרפואי מוציא את השלייה לחלוטין אז נגמר באמת הליך הלידה ורואים אם הוא צלח או לא. הוצאת השליה הינה חשובה ביותר משום שאם תשאר בגופה של האישה אפילו חתיכה קטנה הדבר מסכן את חייה, יכול לגרום לסכנה במצבה הבריאותי ואף יכול לגרום לכך שהאישה לא תוכל להרות שוב.

רשלנות רפואית בזירוז לידה או בעיכובה- על שני הליכים אלו להעשות במשנה זהירות, במינונים מדוייקים, בתנאים ספציפים ותוך השגחה הן על האם והן על העובר. כאשר אחד מהליכים אלו נעשה בצורה לקויה יכולה לקום עילה לתביעה.

רשלנות רפואית כאשר מבצעים לידה מכשירנית- שימוש במלקחיים או בוואקום בזמן הלידה. כאשר שימוש במכשירים אלה מתבצע בצורה לקויה היילוד יכול להיפגע בדרכים שונות ובעקבות כך לסבול משיתוק מוחין או פיגור שכלי.