לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

רשלנות בניתוח

חלק ניכר מתביעות הרשלנות הרפואית אשר מוגשות לבתי המשפט ברחבי הארץ הינן בגין רשלנות בניתוח. כאשר אנו מדברים על רשלנות בניתוח הכוונה היא לאותם מקרים בהם פרט נכנס לניתוח במצב מסויים ויוצא ממנו בצורה אשר פגעה בגופו והותירה בו נזקים, נזקים קשים, נכות ולעיתים אף גרמה למותו.

משרד עורכי הדין אבי לוטן עוסק בתחום זה של רשלנות רפואית כבר למעלה מעשרים שנה תוך צבירת ניסיון עשיר בתחום זה ובקיאות מוחלטת בפסיקה ובחקיקה של נושא הרשלנות בניתוח.

לפי תנאיו של חוק זכויות החולה, תשנ”ו- 1996 וכן בהתאם לפסיקה ניתוח מהווה פעולה רפואית אשר מחייבת הסבר מלא למטופל על אפשרויות החלופה לניתוח, הסבר על הצורך בניתוח, סיכונים אשר מתלווים לניתוח, תופעות לוואי אשר יכולות להיגרם בעקבות הניתוח וכן הסבר על הסיכויים להצלחת הניתוח ולהיכשלותו.
כמו כן, על המטופל לאשר בכתב כי קיבל את מלוא המידע ואת כל ההסברים לגבי הסיכונים הכרוכים בהליך וכמובן גם את הסכמתו של המטופל לעבור את הניתוח ישנה חובה לקבל בכתב.

את כל המידע הנזכר לעיל יש להעביר אל המטופל בצורה אשר תיהיה ברורה לו וכן במרחק מספק מתאריך הניתוח על מנת שיוכל לקבל החלטה שקולה בנושא לאחר שהעריך את כל הסיכונים והיתרונות של הניתוח.

המונח המשפטי הינו הסכמה מדעת. מונח זה לקוח מחוק זכויות החולה והתכלית שלו נועדה לוודא כי כל מטופל יקבל את מלוא המידע על תהליכים אשר מבוצעים על גופו. מונח משפטי זה התפתח בצורה רחבה בפסיקה אשר קבעה, בשורה של פסקי דין, כי חובת הגילוי של המטפל כלפי המטופל הינה גדולה ביותר מאחר וברובם המוחלט של המקרים לא קיימת בעיה לקבל הסכמה מדעת מהמטופל. לכן, בתחום של רשלנות בניתוח תביעות רבות עוסקת בהיעדר הסכמה מדעת, כלומר הרופא לא מילא אחר החובה המוטלת עליו ליידע את המטופל בכל הכרוך בניתוח. מאחר והמטופל הינו התובע, יהיה עליו להוכיח בפני בית המשפט כי במידה והמנתח היה פורש בפניו את כל הסיכונים ואת הסיכויים שלהם להתרחש הוא היה מסרב לעבור את הניתוח.

מנותחים רבים אשר להם נגרמו נזקים בעקבות רשלנות בניתוח סבורים כי מאחר וחתמו על הטופס בו הם מאשרים שהם קיבלו הסבר על סיכוני הניתוח הם אינם יכולים להגיש כתב תביעה, אולם לא כך הדבר ובפועל חתימה של מטופל על טופס הסכמה, אם אינה מלווה בהסבר מלא לגבי הניתוח, לא תוכל לשמש כהגנה משפטית עבור הנתבע.

סוגי תביעות נוספות בתחום רשלנות בניתוח, הינן: פגיעה בעת הניתוח באיברים חיוניים, קיום הניתוח בסטנדרטים שאינם סבירים, סיבוכים הקשורים להרדמה, השגחה וטיפול לקוי במחלקת התאוששות, הותרת עצמים זרים בגופו של המנותח וכן מקרים חריגים אשר ללא שום צל של ספק מהווים רשלנות רפואית בהם מנותח איבר שונה מהאיבר אשר היה אמור להיות מנותח.

במידה ועברתם ניתוח והגורם המטפל שלכם התרשל וגרם לכם לנזק, אל תהססו לפנות לייעוץ אצל עורך דין אשר מתמחה בתחום הספציפי הזה של רשלנות בניתוח, על מנת שיוכל לבחון האם קיימת בידיכם עילת תביעה, מה הסיכויים של התביעה להתקבל וכן מהו גובה הפיצוי אותו תוכלו לדרוש.

משרד עורכי דין אבי לוטן מתמחה בייצוג נפגעים בתחום הרשלנות הרפואית ובעיקר ברשלנות בעקבות ניתוח כושל או מזיק. פנו אלינו לייעוץ ואנו נוכל לבחון את המקרה האינדיבידואלי שלכם ולהעניק לכם את השירות המשפטי הטוב ביותר על מנת שתוכלו לקבל פיצוי מקסימאלי מהגורם המטפל הפוגע.