לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

רשלנות רפואית בהריון

האחריות של המוסדות הרפואיים בישראל מתחילה עוד לפני התעברותה של האישה ונמשכת עד לאחר הלידה. בכדי שלא יווצר מצב של רשלנות רפואית בהריון על המוסדות הרפואיים לוודא כי אכן מתקיימים באישה ובבן זוגה כל הנתונים המתאימים להריון תקין ובטוח. ישנם מקרים רבים בהם יכולה להתרחש רשלנות רפואית בהריון, לדוגמא: לא נערכו מספיק בדיקות עבור מציאת מחלות גנטיות, נערכו בדיקות עבור מציאת מחלות גנטיות אולם הן לא פורשו כראוי, בעקבות מעשה רשלני של הצוות הרפואי התרחשה בעיה בהתפתחות הטבעית של ההריון וכו'.

התרשלות לפני התעברות
כל בני זוג יכולים לערוך בדיקות גנטיות על מנת לוודא האם קיימת ביניהם התאמה גנטית, כלומר האם ייתכן והמטען הגנטי של בני הזוג אינו מתאים ויכול ליצור הריון מסובך או עובר בעל מומים חמורים (למשל מחלות, כמו: שיתוק מוחין, פיגור שכלי וכדומה). בדיקות כאלו של התאמת המטען הגנטי של בני הזוג, כאשר הן לא נערכות כראוי או כאשר הצוות הרפואי מתרשל בפירושן מדובר ברשלנות רפואית בהריון.

תקופת המעקב אחר ההריון
רוב ההתרחשויות של רשלנות רפואית בהריון קורות תוך כדי ההריון עצמו. מדובר בתקופה לא מבוטלת, של תשעה חודשים, אשר במהלכה ישנם דברים רבים אשר עלולים להשתבש, ולכן מקיימים מעקב אחר ההריון.
ברבות השנים נוצר הצורך לקיים מעקב אחר הריון בכדי למנוע מצבים בהם נולדים תינוקות בעלי מחלות גנטיות ומומים למיניהם מבלי שבני הזוג יהיו מודעים לכך ומבלי שתיהיה להם האפשרות לגלות זאת מראש ולהחליט מה ברצונם לעשות. המעקב אחר ההריון נועד למנוע מצבים של רשלנות רפואית בהריון וכן לספק להורים תמונת מצב מלאה בכל שלב של ההריון.

מעקב אחר ההריון הינו הכרחי ביותר וכחלק ממנו נערכות בדיקות, כמו: מי שפיר, חלבון עוברי, אולטרה סאונד, סיסי שלייה, שקיפות עורפית וכדומה.

כל אחת מהבדיקות האלה בוחנת בצורה שונה את התפתחותו של העובר וכל אחת מהם מכסה תחום אחר בבדיקת התפתחותו ועל כן חשוב מאוד לעבור אותן.

רשלנות רפואית בהריון יכולה להתרחש במקרים בהם הבדיקות הללו נעשו בצורה לקויה על כן ישנה חשיבות לדעת מה בדיוק נעשה בבדיקות אלו ולברר עליהן כמה שיותר פרטים.

דרכים לרשלנות
בזמן מעקב ההריון הבדיקות אשר נערכות בגופה של האישה הינן פולשניות ולכן גם האם וגם העובר נמצאים בסיכון. הסיכון בבדיקות אלו הינו גבוה ביותר וזאת משום שרוב הבדיקות נעשות על ידי החדרה של מחטים דרך בטנה של האישה אל רחמה או על ידי לקיחת דגימות של רקמות דרך הנרתיק. כאשר בדיקות אלה נערכות בצורה לקויה או כאשר אינן מתקיימות, ללא שום צל של ספק מדובר ברשלנות רפואית בהריון.
כפי שניתן לראות מעקב הריון תקין הינו הכרחי ביותר ואף קריטי מאחר והוא מכריע במקרים רבים את העתיד של העובר ושל המשפחה כולה. מאחר ומעקב הריון תקין הינו כה חשוב בית המשפט מתייחס לרשלנות רפואית בהריון בצורה חמורה מאוד וברוב המקרים בני המשפחה מקבלים פיצויים גבוהים מאוד בשל הנזק אשר נגרם להם בעקבות הרשלנות הרפואית בהריון.

אחריות נוספות מוטלת על כתפיו של רופא הנשים, על רופא הנשים להביא את האישה למצב בו היא מוכנה לקראת הלידה גם מבחינה פיזית וגם מבחינה פסיכולוגית.

נגרם לכם נזק בעקבות רשלנות רפואית בהריון?
משרד עו"ד אבי לוטן מתמחה בתחום הרשלנות הרפואית בהריון כבר למעלה מעשרים שנה ולאורך כל שנות פעילות המשרד עזר למשפחות רבות לקבל את הפיצוי הכספי המקסימאלי בגין נזקים אשר נגרמו להם בעקבות רשלנות רפואית בהריון.