לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

רשלנות רפואית בלידה במעקב אחר ההיריון

תקופת ההיריון לרוב מלווה בשמחה והתרגשות רבה, אולם לעיתים ההיריון מסתבך וקורות תקלות בדרך. התפקיד של הצוות הרפואי אשר מלווה את האישה ההרה הוא לדאוג לצמצם עד כמה שניתן סיבוכים וסכנות המלווים לתהליך ההיריון. כדי לשמור על מצבם הבריאותי של העובר ושל האם יש לבצע מעקב אחר ההיריון אשר כלולות בו בדיקות רבות, כמו בדיקות דם, אולטרסאונד, משקל, שתן, לחץ דם, סוכר וכדומה.

על הרופא שמטפל באישה ההרה מוטלת האחריות לבצע מעקב היריון תקין על ידי הפניית האישה לבדיקות שגרתיות כמו בדיקות חודשית של לחץ דם, משקל, דם ושתן, וכאשר מתעורר הצורך להפנות אותה לבדיקות ספציפיות מתאימות, כמו בדיקת שקיפות עורפית, סקירת מערכות מוקדמת, בדיקת חלבון עוברי וכדומה.

אם הרופא שאחרי על מעקב ההיריון לא שלח את האישה ההרה לבדיקות המתאימות ובעקבות כך נגרם לה או לעוברה נזק, הדבר עשויי להתגבש לכדי רשלנות רפואית ולעילת תביעה שתזכה אותם בפיצוי.

רופא אשר מבצע מעקב אחר היריון חייב להיות בקיא בתחום, עליו להיות בעל ניסיון ולהיות מעודכן בכל החידושים שמציעה הרפואה המודרנית ועליו להפעיל את כל אלה בבואו לפענח את תוצאות הבדיקות. אם הרופא שוגה בפיענוח תוצאותיהן של הבדיקות הוא עלול לגרום נזק רב לאם ולעובר בכך שלא יאתר בזמן מחלות או מצוקות עובריות. גם מצב של פיענוח שגוי של תוצאות בדיקות עלול להתגבש לכדי רשלנות רפואית.

חלק מהבדיקות שיהיה על האישה ההרה לעבור הרופא שמבצע את המעקב לא יוכל לעשות בעצמו, על כן עליו להפנות את האישה למומחה אשר יבצע אותן. בנוסף, ישנה חובה על הרופא שמבצע את מעקב ההיריון להפנות את האישה לבדיקות אשר לא כלולות בסל הבריאות.

משרד עו"ד אבי לוטן מייצג תובעים בתביעות רשלנות רפואית למעלה משני עשורים, המשרד נחשב לאחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בתחום ולו הצלחות רבות אשר זיכו את לקוחותיו בפיצויים ניכרים.