לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

רשלנות רפואית במוסדות הרפואיים

במאמר זה נדון בשאלות לגבי תביעות רשלנות רפואית נגד בתי חולים:

מה כדאי לדעת לפני שמחליטים להגיש תביעת רשלנות נגד בית חולים?
אחד הדברים אשר מעניינים תובעים זה כמה זמן לוקח לנהל תביעת רשלנות נגד בית חולים? ובכן, תביעת שכזו עלולה להיגרר על פני מספר לא מועט של שנים ומסיבה זו חשוב לבחור עורך דין מיומן ומנוסה, הבקיא בהליכים המשפטיים בתביעות רשלנות נגד בתי חולים, על מנת לזרז את התביעה.

את מי תובעים?
במדינת ישראל המערכת הרפואית מורכבת משלושה סוגים של בתי חולים:
1. בתי חולים מטעם קופות החולים – במקרה זה תוגש תביעה נגד קופת החולים, במקרים מסוימים ניתן להגיש תביעה נגד הרופא המטפל או הצוות המטפל.
2. בתי חולים ממשלתיים מטעם המדינה – במקרה זה התביעה תוגש נגד צוות בית החולים, משרד הבריאות והמדינה.
3. בתי חולים בבעלות פרטית – במקרה זה התביעה תוגש נגד הבעלים של בית החולים וbגד הרופא המטפל או הצוות המטפל. בקטגוריה זו נכללים גם בתי אבות ובתי חולים גריאטריים.

מהו מעשה רפואי רשלני?
רוב המקרים של תביעות רשלנות רפואית נגד בתי חולים עוסקת בהליכים כירורגיים שבוצעו בצורה כושלת, כמו: ניתוחים פולשניים ולידות. אולם, חשוב לזכור שמעשה רפואי רשלני יכול להיות גם מחדל, כמו: אי מתן טיפול, אבחון מאוחר וזיהוי מאוחר של התדרדרות מצבו הרפואי של המטופל.


האם רשלנות של צוות מטפל בבית אבות מוגדרת כרשלנות רפואית?
כפי שצוין לעיל, בתי אבות נחשבים כבית חולים פרטי ולכן עשויה להתרחש רשלנות רפואית כאשר ניתן טיפול רשלני בבית אבות, לדוגמא: ניתן לאדם טיפול שאינו תואם למצבו הנפשי או למצבו הגופני, מניעה של טיפולים פיזיותרפים . אולם, יש לציין שרמת ההוכחה הנדרשת במקרים של רשלנות רפואית בבית אבות היא גבוהה מהרגיל ועליה להיות מותאמת לחובותיו של בית האבות כמוסד רפואי.

מה היקף האחריות של בית החולים כלפי מטופליו?
אחריות של בית החולים כלפי בריאותם ושלמות גופם של מטופליו היא רחבה. האחריות של בית החולים יכולה להתבטא בכך שהמטופל נפל ממיטתו ונפצע ואך במקרים שהמטופל קפץ מהחלון בית החולים בכוונת תחילה.

האחריות של בית החולים מכילה כל חוסר זהירות, מעשה או מחדל, בדאגה לשלומו של המטופל ולגופו.

איך מגישים תביעה נגד בית חולים?
תביעות מסוג זה הן מורכבות ויש צורך בניסיון רב לשם ניהולן בצורה מוצלחת. לכן, מומלץ לפנות לעורך דין אשר מתמחה בתחום של תביעות רשלנות רפואית בכלל ובתביעות רשלנות רפואית נגד בתי חולים בפרט.

כל תביעת רשלנות רפואית מוכרחה להתבסס על חוות דעת של רופא מומחה בתחום הנזק שארע לתובע. על חוות הדעת הרפואית להסביר מדוע התנהגות בית החולים לא הייתה סבירה תחת נסיבות המקרה הספציפי.

לאחר הפנייה לעורך הדין יש לאסוף את כל המסמכים הרפואיים, מקופת החולים ו/או מבית החולים, הרלוונטיים לתביעה אשר מוכיחים: שבית החולים היה מחויב לנהוג שצורה מסוימת בזמן האירוע, שבית החולים נהג בצורה שאינה סבירה, שהתנהגותו הבלתי סבירה היא זו שגרמה לנזק וכן מסמכים המוכיחים את היקפו של הנזק.

מה עלי לקחת בחשבון בבואי להגיש את התביעה?
תביעת רשלנות רפואית נגד בית חולים עשויה לקחת זמן רב ולכן כל צעד משפטי שנעשה במהלך התביעה הוא קריטי. לכן, ישנה חשיבות מכרעת לבחירת עורך דין מתאים, עורך דין בעל ניסיון מוכח והצלחות מוכחות בתביעות נגד בתי חולים. עורך דין מיומן יוכל לבצע צעד משפטיים אפקטיביים אשר יעזרו לקיצור ההליך המשפטי ולקבלת הפיצוי כמה שיותר מהר.

בכל מקרה בו עולה בכם החשד לכך שאתם או אחד שאחד מיקירכם הייתם קורבן לרשלנות רפואית מצד בית חולים עליכם לפנות כמה שיותר מהר לייעוץ משפטי עם עורך דין המתמחה בתחום אשר יוכל לבחון את מסכת האירועים ולייעץ לכם כיצד לפעול נכון על מנת לייעל את ההליך בצורה מקסימאלית.

משרד עו"ד מייצג תובעים בתביעות רשלנות רפואית למעלה משני עשורים, המשרד צבר ניסיון רב בתביעות רשלנות רפואית נגד מוסדות הרפואה בארץ והצלחות משמעותיות רבות בתחום אשר זיכו את לקוחותיו בפיצויים של מיליוני שקלים.