לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

רשלנות רפואית בניתוח

כמעט כולם בשלב כל שהוא בחייהם נאלצים לעבור בחדר הניתוחים. בכל סוג של ניתוח, בין אם מדובר בניתוח הכרחי, ניתוח פלסטי, ניתוח פשוט או ניתוח נפוץ, קיים הסיכוי לכך שדבר מה ישתבש במהלכו. רשלנות רפואית בניתוח מתהווה כאשר בעקבות אי מעשה או מעשה רשלני של הצוות הרפואי נגרם נזק למנותח.

ישנם סוגים רבים של תביעות בגין רשלנות רפואית, אולם תביעות בגין רשלנות רפואית בניתוח הינן השכיחות ביותר מביניהן. החובות המוטלות על הצוות הרפואי לפני הניתוח, במהלכו וכן אחרי הניתוח הינן רבות ומלאות באחריות. לדוגמא: לפני הניתוח יש ליידע את המטופל לגבי כל ההשלכות והסיכונים הכרוכים בניתוח, לגבי אחוזי ההצלחה של הניתוח, זמן ההחלמה מהניתוח, הסבר על התהליך וכן יש ליידע את המטופל לגבי אופציות חלופיות לניתוח אם ישנן כאלה.

מורכבותה של הפעולה הרפואית
תביעות בגין רשלנות רפואית בניתוח הן כה נפצות משום שניתוח מהווה פעולה רפואית בעלת מורכבויות רבות אשר יש בה חלון הזדמנויות גדול מאוד לכך שדברים ישתבשו. כמו כן, ישנם הרבה גורמים אשר מעורבים בניתוח, דבר אשר גם כן מוסיף למורכבות של הפעילות וגם מגדיל את סיכויי ההתרשלות. הגורמים המעורבים יכולים להיות: אחיות, מרדימים, טכנאים, הרופאים המנתחים וכדומה… בכדי שהניתוח יוכל לעבור בשלום ובהצלחה על כל חברי הצוות הרפואי הפועלים יחד בחדר הניתוחים להיות מתואמים, מקצועיים, מיומנים ובעלי יחסי עבודה טובים. בנוסף, על כל חברי הצוות הרפואי להיות מעודכנים ובקיאים במצבו הרפואי של המנותח.

אם הצוות הרפואי לא עובד יחד בהרמוניה מושלמת גדל הסיכוי לכך שתתרחש רשלנות רפואית והמוסד הרפואי יצטרך לשאת באשמה.

שגיאות וטעויות אנוש
ישנם מקרים רבים אשר בהם הרשלנות נעשתה מתוך שגיאה רגעית, ללא כל כוונת זדון, כלומר היה מדובר בטעות אנוש. אולם, גם טעויות אנוש נחשבות לרשלנות רפואית בניתוח. על כן, נזק אשר נגרם למנותח משום שהמנתח ביצע את הפעולה בצורה כושלת או רשלנית יכול להוות עילה בגין רשלנות רפואית בניתוח.
ישנם הרבה מקרים אשר נחשבים לטעויות אנוש בעת ניתוח, מקרים כמו: השארת חפץ (כמו: מכשיר רפואי) בגופו של המנותח, ניתוח של איבר אחר במקום האיבר שאמור היה להיות מנותח, נתינת תרופות שגויות למנותח, אי התייחסות להיסטוריה הרפואית של המנותח וכמובן, מחדלים ומעשיים רשלניים לפני ואחרי הניתוח (למשל: בחדר ההתאוששות).

ניתוחים שאינם מהותיים וניתוחים פלסטיים
כאן אנו מדברים על ניתוחים שאינם הכרחיים, כגון: ניתוחי לייזר להסרת משקפיים, ניתוח אף, חזה וכדומה.
גם בניתוחים כאלה, אשר אינם הכרחיים, יכולה להתקיים עילת תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח ובתי המשפט מתייחסים לרשלנות רפואית בניתוחים מסוג אלה באותה חומרה אליה הם מתייחסים לגבי ניתוחים דחופים והכרחיים.

ההליך המשפטי
אנו במשרד עו”ד אבי לוטן מתמחים בייצוג תובעים אשר נגרם להם נזק בעקבות רשלנות רפואית.
במהלך עשרים שנות הפעילות של המשרד ייצגנו בצורה מוצלחת כמות גדולה של תובעים אשר הזדקקו לייעוץ משפטי וכן לייצוג מול הערכאות המשפטיות ומול המערכת הרפואית.

המשרד שלנו עומד בקשרים צמודים עם מיטב המומחים הרפואיים בארץ ובעולם אשר נותנים חוות דעת המקצועית במקרים של רשלנות רפואית בניתוח.

נפגעתם בעקבות רשלנות רפואית בניתוח? אל תהססו לפנות לייעוץ משפטי ולברר מהן הזכויות המגיעות לכם וכן הערכה לגבי גובה סכום הפיצוי אותו תוכלו לקבל.

ניגרם לכם נזק גופני חמור בעקבות רשלנות רפואית בניתוח?- צרו עימנו קשר. אנו נעמוד לרשותכם בכל הדרוש לכם, בייעוץ, בייצוג ובהפנייה לרופאים מומחים בתחום הספציפי של התביעה שלכם, על מנת לקבל חוות דעת לגבי המעשה הרשלני.