לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

רשלנות רפואית וסיבוכים בלידה

כמעט כל אישה תעיד שתקופת ההיריון הייתה אחת התקופות הנהדרות בחייה, מלווה בריגושים של הבאת ילד לעולם, אולם, כל אישה תעיד על כך שזוהי תקופה המלווה בחששות ודאגות לגבי בריאותו ותקינותו של העובר. לצערנו הרבה, ישנים לא מעט מקרים בהם ההיריון עובר חלק אולם הלידה מסתבכת וגורמת לכך שהעובר נולד עם מום או שנגרם לאם נזק.

בחלק מהמקרים הללו הסיבוכים הם טבעיים, כלומר יד אדם לא גרמה להם, אולם מרבית מהמקרים הללו נגרמים בעקבות רשלנות רפואית של הצוות המיילד. למען הגילוי הנאות, זוהי תופעה שכיחה וסטטיסטית בערך שליש תביעות המוגשות לבית המשפט דנות באותם מצבים של רשלנות רפואית בזמן הלידה.

במאמר זה נתמקד בתופעת הרשלנות בלידה, מה המאפיינים של רשלנות רפואית בלידה ואיך לנהוג כאשר עולה חשד שזה קרה גם לכם.

ההגדרה של רשלנות רפואית בלידה
החוק מגדיר רשלנות רפואית בשלושה תנאים מצטברים:
1. חובת זהירות- הצוות המטפל הפר את חובת הזהירות, המוטלת עליו כלפי כל מטופל.
2. נזק- לאם או לתינוק נגרם נזק בזמן הלידה
3. קשר סיבתי- ניתן להצביע על קשר ברור בין הטיפול רפואי הלקוי לנזק שנגרם לאם או לתינוק.

רשלנות רפואית בלידה עשויה להיגרם מגוון דרכים החל מקבלת החלטה שגויה על ידי הצוות המטפל, אי שליחה לניתוח קיסרי בזמן, שימוש לקוי במכשירים ועוד... נדגים זאת בעזרת מספר מקרים:

הצוות המיילד בחר, באופן שגוי, ליילד תינוק שמשקלו גבוה מהרגיל בלידה ווגינאלית במקום להפנות את היולד לניתוח קיסרי. הדבר עלול לגרום לפגיעות מוחיות ופיזיות שהיה ניתן למנוע אותם בלידה קיסרית.

האם או העובר היו במצב מצוקה בזמן הלידה אולם הצוות המיילד לא הבחין בכך.

ביצוע לידות מיוחדות בצורה לקויה ורשלנית, כמו: לידת ואקום, ניתוח קיסרי או לידת עכוז.

מעקב לקוי אחר התאוששותה של היולדת לאחר הלידה.

סיוע משפטי בתביעות רשלנות בלידה
כפי שצוין לעיל, לרשלנות רפואית בלידה יכולות להיות פנים רבות, וישנם מקרים רבים בהם חוסר המודעות של ניהול הליך רפואי נכון מונע מהם מלהבין שהתרחשה רשלנות רפואית המקרה שלהם, כלומר, שהיה ניתן למנוע את הנזק שנגרם לאם או לתינוק.

מסיבה זו, מומלץ מאוד לפנות לעורך דין אשר תחום התמחותו הוא תביעות רשלנות רפואית בלידה. עורך דין מנוסה בתחום זה, יוכל לבחון את השתלשלות האירועים ולהבין אם אכן ישנה עילה לתביעה או לאו. בנוסף, עורך הדין יוכל לסייע וללוות אתכם לכל אורך התהליך, החל ממציאת רופא מומחה מתאי לתביעה, להגשתה ולייצוגכם בבית המשפט.

רשלנות רפואית בלידה היא מקרה מצער מאוד המלווה בנזקים פיזיים ונפשיים גם לאם וגם לתינוק. על כן, עליכם לנהוג בצורה מחושבת ולפעול במהרה כדי למצות את זכויותיכם וקבל פיצוי מהגורם המזיק, אשר יעזור לכם לשפר את איכות חייכם ולו במעט.

משרד עו"ד אבי לוטן עוסק בתחום דיני הנזיקין למעלה מעשרים שנים, תוך מתן דגש מיוחד לתביעות רשלנות רפואית ותביעות רשלנות רפואית בהיריון ובלידה בפרט, עם מספר רב של הצלחות משמעותיות אשר זיכו את לקוחותיו בפיצויים בשווי מיליוני שקלים. המשרד דוגל במתן שירות יעיל, מקצועי, סבלני וקשוב לצרכי הלקוח.