לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

שיתוק מוחין

בכל העולם וכמובן גם בישראל ישנם אנשים אשר חיים עם פיגור שכלי או שיתוק מוחין בדרגות קושי שונות. המקור של שיתוק מוחין או של פיגור שכלי יכול להיות או ממקור בלתי נמנע (מחלות גנטיות) או מתוך רשלנות רפואית בזמן ההריון או במהלך הלידה אשר גרמו לכך שנוצרה בעיה באספקה של חמצן אל מווחו של העובר. חשוב לדעת שלעיתים הגורם לשיתוק מוחין או פיגור שכלי למעשה אינו טמון בהורים אלא בטיפול רפואי לקוי, אשר אם הוא היה תקין מצב קשה זה היה יוכל להימנע.

פגיעה בעובר על ידי רשלנות רפואית אשר הובילה לכך שהינו סובל מפיגור שכלי או שיתוק מוחין עלולה לקרות בכל שלב של ההריון וכן בלידה עצמה. כאשר האם בהריון היא לרוב בוחרת לעבור את כל הבדיקות אשר היא יכולה לעבור על מנת לדעת כי התינוק שלה בריא. תפקידן של בדיקות אלו הינו לבחון ולהזהיר מפני מחלות ובעיות רפואיות למיניהן אצל העובר. כאשר מאובחנת אצל העובר בעיה רפואית כמו שיתוק מוחין או בעיה רפואית כזו או אחרת ניתנת לההורים האופציה לבחור איך לטפל בבעיה (אם ניתן) או האם לגדוע את ההיריון.

אולם כפי שכולנו יודעים, לא תמיד הבדיקות מתנהלות כשורה או שהן לא מפוענחות כמו שצריך אז מתפספסת האבחנה של מחלות קשות כמו שיתוק מוחין ובכך למעשה נמנעת מההורים האופציה של להחליט האם להמשיך את ההיריון או לאו ואם להמשיכו איך לגשת לטיפול בבעיה.

הרשלנות הרפואית בנושא של גילוי מחלות קשות, כמו שיתוק מוחין, יכולה להתרחש במקרים של רשלנות רפואית במהלך הלידה או ההיריון כאשר נעשית רשלנות פיזית אשר בעקבותיה סובל העובר מהמחלה. דרך נוספת להתרחשות של רשנות רפואית הינה בחוסר אבחנה של המחלה כפי שפרטנו לעיל, בדיקות לא בוצעו כשורה או שהן לא פוענחו כשורה.

קיימת חובה על הרופא ליידע את ההורים לגבי פגמים רפואיים מהם עלול לסבול העובר כדי שהם יוכלו לעקל את האינפורמציה ולקבל החלטה שקולה ומושכלת לגבי המשך ההיריון ולגבי המשך חייהם.

כאשר מדובר ברשלנות רפואית אשר הובילה הלכה למעשה לכך שהיילוד סובל ממחלה קשה כמו שיתוק מוחין מדובר לרוב במקרים של רשלנות בזמן הלידה, למשל: הצוות הרפואי לא היה זריז מספיק בתהליך הלידה, חוסר תשומת לב למצוקה מסויימת בה היה שרוי העובר בזמן הלידה, בחירה שגויה של שיטת יילוד (למשל: לידה רגילה במקום ניתוח קיסרי), שימוש במכשירים רפואיים לא מתאימים ולעיתים פשוט חוסר ניסיון של הצוות הרפואי.

במידה ואתם מתמודדים עם בעיה והינכם מאמינים כי רשלנות רפואית גרמה לכך שילדכם סובל מבעיות רפואיות קשות כמו שיתוק מוחין או פיגור שכלי, אנו ממליצים לכם לפנות לייעוץ עם עורך דין המתמחה בתחום זה של רשלנות רפואית על מנת לבחון את הנסיבות אשר סבבו את האירוע. במקרים רבים מתברר כי אכן מדובר ברשלנות רפואית ועל כן זכאים הן היילוד והן ההורים ולקבלת פיצוי כספי (אשר לרוב מגיע לסכומים אדירים) מהמוסד ברפואי בו התרחשה הלידה או המעקב אחר ההריון.

משרד עו”ד אבי לוטן פועל כבר משנות השמונים בתחום דיני הנזיקין עם התמקדות מיוחדת בעזרה למשפחות אשר נתקלו ברשלנות רפואית אשר הובילה ללידה של תינוקות בעלי מומים חמורים. משרד עו”ד אבי לוטן מתמחה במתן ייעוץ וכן בייצוג משפחות בתחום זה בכל הערכאות המשפטיות ויעניק לכם טיפול משפטי מסור ותומך על מנת שתזכו לקבל את הפיצוי המקסימאלי.