לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

תאונות דרכים עורכי דין

מכח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל”ה- 1975 מקבל פרט פיצויים עבור נזקי גוף אשר נגרמו לו בעקבות תאונות דרכים, אין זה משנה אם הוא נהג, נוסע, הולך רגל או רוכב אופניים. חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים נותן לנו הגדרה מדוייקת למונח “תאונת דרכים”, כמו כן הוא קובע מי יפצה את הנפגע מתאונות דרכים ומי יהיה זכאי לקבל פיצוי בעקבות תאונת דרכים ותחת אילו נסיבות.

האידיאולוגיה אשר עומדת מאחורי חוק זה הינה שאין זה משנה אם לנפגע יש קשר לפגיעה אשר נגרמה כתוצאה מתאונת הדרכים, כלומר גם אם הנפגע הינו אשם תורם לתאונת הדרכים ולפגיעה שלו בעקבותיה הוא יקבל פיצוי מלא, כמובן תחת הגבלה לתנאים המצויינים בחוק.

תאונת דרכים מוגדרת בחוק כמאורע אשר בו נגרם לאדם נזק גוף בעקבות שימוש ברכב מנועי למטרות של תחבורה. וכעת נשאלת השאלה, מהו שימוש ברכב מנועי?- הפעולות אשר נחשבות לשימוש ברכב מנועי הינן חניה, יציאה או כניסה לרכב, פגיעה בזמן תיקון דרך (כמו החלפת גלגל בצד הכביש) וכמובן נסיעה ברכב.
הדבר השני אותו יש לברר הינו- מהו למעשה רכב מנועי?- כמעט כל כלי הרכב אותם אנו מכירים נחשבים מבחינת החוק לרכבים מנועיים, ישנם חריגים בולטים, כמו כסאות גלגלים חשמליים וכן ישנם כלים נוספים אשר מעמדם המשפטי עדיין לא הוסדר, כגון: אופניים וקורקינט חשמליים, קלנעית וכדומה.

הזכאים לפיצויים הם הנוהג ברכב, הנוסעים ברכב וכן הולכי רגל אשר נפגעו בעקבות התאונה. יש לציין כי בהגדרת נזק גוף לא נכלל רק נזק גופני אלא גם נזק נפשי, טראומה אשר נוצרה בעקבות האירוע, כל זאת בכפוף לתנאים הקבועים בחוק.

האחראי על פיצוי הנפגעים בתאונת דרכים הינו הנהג המזיק, כלומר חברת הביטוח אשר בה הוא מבוטח בביטוח חובה.

ישנם מצבים, אמנם מעטים אך הם בהחלט קיימים, בהם הנהג המזיק אינו מבוטח או מצבים בהם מדובר בתאונת “פגע וברח” בהם לא ידועה זהותו של הנהג המזיק. במקרים כגון אלו יכול לניזוק לפנות ל”קרנית”, גוף סטטוטורי אשר הוקם על מנת לפצות נפגעי תאונות דרכים. קרנית למעשה תיהיה הנתבעת בתביעה זו, מאחר וזהותו של המזיק בתאונת הדרכים אינו ידועה או שאין ברשותו ביטוח אשר יכול לכסות סכומים גדולים, ולאחר שיקבע גודל הפיצויים היא זו אשר תדרוש את הכסף מאותו נהג מזיק.

בעקבות פגיעה אשר נגרמה מתאונת דרכים ניתן לקבל פיצויים בגין הפסדי השתכרות אשר נגרמו לנפגע בעקבות התאונה וכן בגין נזקי השתכרות עתידיים, הוצאות רפואיות אשר היה עליו להוציא בעקבות התאונה ואשר יהיה עליו להוציא בעתיד בעקבותיה, פיצויים בגין כאב וסבל ועוד...

כמו בכל תחום משפטי אחר גובה הפיצוי יהיה בהתאם לחומרת הנזק והצורה בה הנזק השפיע על הנפגע באופן אינדיבידואלי.

כחברת עורכי דין אשר מתמקדת בתחום של ייצוג נפגעי תאונות דרכים יש צורך בניסיון עשיר, בידע רחב של הפסיקה והחוק בנושא וכן הבנה כנה ואמיתית של הנפגע אשר חייו השתנו בעקבות מאורע מזיק אחד.

משרד עורכי דין אבי לוטן עוסק בייצוג נפגעים בתחום נזקי הגוף, עם התמחות בתחום תאונות דרכים,למעלה מעשרים שנה ואנו עושים כל שניתן לעשות במערכת המשפט על מנת לקבל פיצוי מקסימאלי עבור לקוחותינו וזאת בכדי שיוכלו לנהל אורח חיים איכותי ולהמשיך לנהל את חייהם בכבוד.

משרד עורכי דין אבי לוטן, מתמחה בפגיעה קשות אשר נגרמו בעקבות תאונות דרכים, כמו: שיתוקים כתוצאה מפגיעות בעמוד השידרה, פגיעות רב מערכתיות וכן פגיעות ראש קשות.