לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

תאונת עבודה

תאונות במקום העבודה הינן נפוצות מאוד ועובדים רבים מפסידים ימי עבודה, לעיתים מפסיקה יכולתם לעבוד באותו תפקיד ולעיתים הם אף מאבדים את כושר עבודתם לכל החיים.

במקרים רבים לא מספיק לעובד ביקור אצל רופא ומתן אישורו לכך שאינו יכול לעבוד על מנת לקבל הכרה ממקום העבודה ולקבל פיצויים עבור הפציעה ועל כן עליו לקבל חוות דעת של רופאים מומחים ולעבור דרך ערכאות משפטיות.

ההגדרה של תאונת עבודה נמצאת בחוק הביטוח הלאומי אשר מגדיר תאונת עבודה כתאונה אשר קרתה לאדם בזמן עבודתו אצל המעסיק שלו או מטעמו. בתאונת עבודה נכללות גם פעולות אשר קשורות לעבודה כמו הדרך למקום העבודה והחזרה ממנו. כאשר מדובר באדם עצמאי תחשב כתאונת עבודה, תאונה אשר אירעה תוך עיסקו בעבודתו או בעקבות עיסוקו בעבודתו.

בכדי שתאונת עבודה תחשב ככזו יש להוכיח קשר סיבתי בין התאונה לנזק שנגרם וכן קשר בין התאונה והנזק לבין מקום העבודה.

כל העובדים בכל תחום במשק עלולים להיקלע לתאונה בזמן העבודה אשר תגרום להם לנזקי גוף, אין זה משנה אם העובד הינו מפעיל מלגזה או מזכירה במשרד. מתוך ידיעה זו שכל עובד בכל רגע נתון יכול להיפגע במסגרת מילוי תפקידו כחלק מהשירות של המוסד לביטוח לאומי כל עובד במשק מבוטח לגבי תאונות עבודה, נזקי גוף ומחלות אשר עלולות להופיע בגופו בעקבות תפקידו.

ישנם מקרים בהם תאונת העבודה אינה מוכרת כתאונת עבודה, מקרים כאלה לרוב מתרחשים כאשר חברות הביטוח שוכרות את שירותיהם של חוקרים פרטיים בכדי להשיג עוד פרטים אודות התאונה, לעיתים אף מוקלטות שיחות של הנפגעים בכדי לנסות לגרום להם להגיד דברים אשר יכשילו אותם, מדובר בהליך חוקי לחלוטין אשר מאפשר לחברות הביטוח את הזכות לחקור לעומק תאונות עבודה בפרט ותאונות בכלל אשר קורות למבוטחיהן.

בגלל ניסיונות אלו של חברות הביטוח ישנה חשיבות מכרעת לייעוץ עם עו"ד בסמוך לתאונת העבודה בכדי שהוא יוכל להזהיר את הנפגע מפני ניסיונות אלו ובכדי שהוא יוכל להדריך אותו בהתנהלות מול חברות הביטוח.

במקרים בהם הביטוח הלאומי לא מכיר בתאונת העבודה שהתרחשה או בהחזרים או תשלומים אשר מגיעים לעובד הנפגע בעקבות התאונה, העובד הנפגע יכול להגיש תובענה בבית הדין לענייני עבודה האיזורי. הגשת תביעה לבית הדין לענייני עבודה יכולה להפוך את ההחלטה של הביטוח הלאומי ולספק הגנה לעובד הנפגע. בתי הדין לענייני עבודה לרוב תומכים בעובד וזאת משום שהם מבינים כי כאשר מדובר ביחסי עובד- מעביד ידו של המעביד הינה על העליונה.

כאשר ביה"ד לענייני עבודה אינו תומך בעובד הנפגע רשאי העובד להגיש ערעור על ההחלטה לביה"ד הארצי לענייני עבודה אשר נמצא בירושלים.

משרד עו"ד אבי לוטן מייצג עובדים רבים אשר נפגעו בגופם בעקבות תאונת עבודה, ובמקרים מצערים בהם העובד נפטר בעקבות תאונת העבודה אנו מייצגים את עזבונו של המנוח.

אנו מטפלים במגוון רחב של תיקים הקשורים לתאונות עבודה, כגון: תאונות חמורות באתרי בנייה, הדרכה בלתי מספקת של הוראות בטיחות, עבודה הכרוכה בשימוש בחומרים מסכני חיים, התחשמלות, הילכדות בתוך מכונות או בתוך חלקים נעים במכונות, נפילות מפיגומים ומגובה, פגיעות אשר אירעו בעקבות חלקי בניין אשר קרסו (כמו מנופים או מעליות) וכדומה.

למשרד שלנו ותק וניסיון רב בתחום דיני הנזיקין בכלל ובתחום תאונות העבודה בפרט, המוניטין המשובח שצברנו במשך למעלה מעשרים שנות פעילות הפך את משרדינו למוביל ולפורץ גבולות בתחום.

סובל מנזקי גוף בעקבות תאונת עבודה? צור עמנו קשר ואנו נעניק לך ייעוץ וליוו מסור ומקצועי לאורך כל ההליך המשפטי.