לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

תסמונת גנטית

תסמונת גנטית יכולה להופיע, להתקיים ולהיווצר בכל מיני צורות ודרכים. ישנן תסמונות גנטיות רבות אשר הרפואה מכירה בהן, להן היא נתנה שמות ואותן חוקרים במשך שנים רבות. את הרוב המוחלט של התסמונות הגנטיות מהן סובל העובר ניתן לגלות כבר בשלבי ההריון, צורות הגילוי הינן סדרת בדיקות אשר מבצעים במהלך מעקב ההריון. בדיקות אלו הינן פולשניות למחצה ויכולות להעמיד בסיכון הן את האם והן את העובר.

אחת הצורות להיווצרות של רשלנות רפואית בהריון הינה כאשר נערכות בדיקות מעקב הריון אולם הן לא מבוצעות כראוי או שאינן מפוענחות כראוי. הרשלנות הרפואית מתקיימת כאשר הבדיקות נעשו בצורה לקויה ותסמונת גנטית אשר יכלה בקלות להתגלות מתגלה רק לאחר ההריון. כאשר התסמונת הגנטית אינה מתגלה במהלך ההריון ההורים למעשה מפסידים את ההזדמנות להחליט האם להמשיך את הריון או להפסיקו, וכן במידה והם מחליטים להמשיך את ההריון הם מפסידים זמן יקר בו הם יכלו לתכנן את המשך ההריון ואת החיים העתידיים של המשפחה לאור המחלה.

על מי האחריות לגילויה של תסמונת גנטית
הרשלנות הרפואית באי גילויה של תסמונת גנטית יכולה להיות בעקבות מעשה רשלן של הרופא אשר ביצע את סקירת המערכות או בעקבות מעשה רשלן של הרופא נשים. לדוגמא: ייתכנו מצבים בהם אי גילוי של תסמונת גנטי, תיהיה מעשה רשלני של רופא הנשים כאשר הוא זיהה שהעובר סובל מפיגור גדילה אולם לא הסיק מכך את המסקנה המתבקשת שכנראה שהעובר גם סובל ממומי לב- דבר המחייב בדיקה נוספת של אקו לה עוברי שהרי היא הבדיקה הטובה ביותר לבדיקת מומי לב אצל העובר. במצב כזה שרופא הנשים אינו מפנה את האם לבדיקת אקו לב עוברי לא יהיה ניתן לגלות מומי לב אצל העובר ובכך ההאישה ההרה גם לא תופנה לייעוץ גנטי אשר יוכל לעזור לגלות תסמונת גנטית ועל כן יהיה מדובר ברשלנות רפואית בהריון.

המסקנה מהאמור לעיל הינה שהבאה לעולם של ילד בעל תסמונת גנטית אינה הכרחית, אלא ניתן למנוע זאת על ידי גילוי מוקדם של התסמונת הגנטית כבר במהלך ההריון משום שכאשר הכל מונח לפני ההורים הם יכולים להחליט להפסיק את ההריון ובכך למעשה למנוע סבל וכאב גם של ההורים וגם של היילוד.
כמו כן, במידה ובדיקות כאלה לא בוצעו או לחילופין בוצעו ברשלנות יהיה ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית ובני המשפחה יוכלו לקבל בהוראת בית המשפט סכום פיצויים נכבד.

משרד עו”ד אבי לוטן עוסק במקרים מצערים אלה מראשית דרכו בתחילת שנות השמונים. ההתמחות של המשרד הינה בתחום הרשלנות הרפואית עם התמקדות עיקרית בתביעות של “הולדה בעוולה”.
התפיסה המרכזית אשר נמצאת בבסיס של תביעות “הולדה בעוולה” הינה כי מאחר ויילוד הינו בעל מומים חמורים יש להעניק להורים את האפשרות להחליט האם לשמור את ההריון או להפסיקו וזאת מתוך הנחה שייתכן שבעקבות מומים חמורים אלה יהיה עדיף ליילוד לא לחיות חיים מלאים בקשיים ובסבל רב.
על כן, במקרים של רשלנות רפואית אשר לא אבחנה תסמונת גנטית מגיע להורים פיצוי כספי בכדי שיוכלו לתמוך ביילוד וכן לכסות את העלויות הכבודות הכרוכות בגידול של ילד בעל צרכים מיוחדים.

יש לציין כי במקרים רגישים אלו של תביעות בגין רשלנות רפואית אשר גרמה לאי גילויה של תסמונת גנטית יש להיוועץ אך ורק עם עורך דין אשר מתמחה בתחום ספציפי זה, מכיר את התהליך ומודע לעדינות של הנושא.

של רשלנות רפואית אשר לא אבחנה תסמונת גנטית מגיע להורים פיצוי כספי בכדי שיוכלו לתמוך ביילוד וכן לכסות את העלויות הכבודות הכרוכות בגידול של ילד בעל צרכים מיוחדים.

יש לציין כי במקרים רגישים אלו של תביעות בגין רשלנות רפואית אשר גרמה לאי גילויה של תסמונת גנטית יש להיוועץ אך ורק עם עורך דין אשר מתמחה בתחום ספציפי זה, מכיר את התהליך ומודע לעדינות של הנושא.