לייעוץ ראשוני מיידי התקשר עכשיו
050-5230928
או מלא את הפרטים:

אבי לוטן - עורך דין לתביעות רשלנות רפואית. המשרד הוקם ב-1986 ומאז צבר ידע רב ומוניטין בתחום הנזיקין בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. מאז הקמתו, הגיע המשרד להישגים עצומים תוך השפעה ישירה על ראשי הנזק המוכרים בפסיקה, קביעת תקדימים משפטיים חשובים ומעל לכל, השגת פיצויים גבוהים ומיטביים עבור הלקוחות.

תת תזונה שגרמה לשיתוק מוחין יוחס לרשלנות רפואית

כאשר אישה בהיריון היא לרוב כל כך שמחה ומתרגשת שהיא לא חושבת על האפשרות שמשהו יכול להשתבש במהלך הלידה, בטח שלא על ידי הצוות הרפואי המטפל. אולם, לצערנו הרב, ישנם מקרים רבים בהם הילוד או האם נפגעים בעקבות רשלנות רפואית של הצוות המיילד, תוך כדי תהליך הלידה.

כאשר מתרחשת פגיעה באם או בעובר, איך ניתן לדעת אם הפגיעה היא טבעית או כתוצאה מהתנהלות לא תקינה של הצוות הרפואי? ידוע שמטבע הדברים תהליך הלידה טומן בחובו קשיים רבים ושהוא עלול לגרום לסיבוכים, אם כך, איך נוכל לקבוע מה גרם לנזק? אם עולה בנו המחשבה שייתכן שהנזק קשור להתנהלות לא סבירה ולא תקינה של הצוות הרפואי, מה עלינו לעשות בשלב הבא?

כמעט כל תביעת רשלנות רפואית בלידה נולדת מתוך תחושה פנימית של היולדת עצמה או של בני משפחה, אשר מרגישים עמוק בפנים שמשהו לא התנהל כראוי במהלך הלידה וכן תחושה שהנזק היה יכול להצטמצם או להימנע לחלוטין.

כדי להבין אם מדובר רק בתחושה פנימית או לא, יש לפנות לעורך המתמחה בתחום של תביעות רשלנות רפואית בלידה. עורך הדין המנוסה יוכל להשתמש בניסיונו כדי לבחון את השתלשלות האירועים ועובדות המקרה על ידי בדיקת התיעוד הרפואי הרלוונטי. אם עורך הדין סבור שאכן התקיימה רשלנות רפואית במקרה דנן הוא יעביר את החומרים הרפואיים למומחה רפואי על מנת שזה יבדוק את עובדות המקרה מהפן הרפואי. אם המומחה הרפואי ימצא שהתנהלותו של הצוות הרפואי במהלך הלידה לא הייתה תקינה והתנהלות זו גרמה לנזק, יהיה ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית לבית המשפט.

במקרים בהם עולה החשש לרשלנות רפואית בלידה כאשר אנחנו עדיין בבית החולים, איך עלינו לפעול?
במקרה כזה יש לפעול בדרכים הבאות:
- לפנות כמה שיותר מהר לעורך דין, אשר תחום התמחותו הוא רשלנות רפואית בלידה.
- יש לתעד את כל השתלשלות האירועים, בעודנו בבית החולים כאשר הזיכרון עוד טרי.
- צריך לשמור את כל החומרים הרפואיים הקשורים לתקופת ההיריון וכמובן ללידה עצמה.
- צריך לשמור את כל המסמכים והקבלות ששילמה המשפחה עבור טיפולים רפואיים שנדרש הניזוק לעבור בעקבות הזנק, כולל הוצאות עבור נסיעות, תרופות וכדומה.
- מומלץ לא להתלונן בפני הרופאים והאחיות על החשש לרשלנות רפואית כדי לא לתת לבית החולים הזדמנות להכין את עצמו מראש לתביעה.

אנו במשרד עו"ד אבי לוטן מאוד מקווים שלא תצטרכו להשתמש בשירותינו, אך אם אתם חוששים שנפגעתם מרשלנות רפואית בלידה אתם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי.